Інтерфакс-Україна
19:29 23.03.2020

Легалізація доставки ліків в умовах карантину сертифікованими поштовими операторами знизить поширення захворювання

2 хв читати
Легалізація доставки ліків в умовах карантину сертифікованими поштовими операторами знизить поширення захворювання

Легалізація доставки ліків сертифікованими поштовими операторами в умовах карантину знизить поширення захворювання, вважають в Асоціації виробників ліків України (АВЛУ).

"Це питання стає особливо актуальним у ситуації, коли потрібно максимально обмежити зайві контакти, адже аптека стає одним із місць активних контактів. Це особливо важливо для людей похилого віку, які гостро потребують лікарських засобів і становлять основу групи ризику", - сказав агентству "Інтерфакс -Україна" голова АВЛУ Петро Багрій.

Він зазначив, що "де-факто доставка ліків, куплених онлайн, існує, але поза законом. Таку послугу потрібно узаконити, щоб люди, які потребують ліків, могли перебувати на карантині", - сказав він.

За словами Багрія, узаконення такої доставки дасть змогу гарантувати якість, походження ліків і дотримання обов'язкових логістичних вимог, а залучення до доставки всіх сертифікованих операторів дасть змогу доставляти ліки оперативно і своєчасно.

У свою чергу гендиректор фармацевтичної компанії ТДВ "Інтерхім" (Одеса) Анатолій Редер зазначив, що залучення до доставки медикаментів усіх поштових операторів України дасть можливість максимально широкої доставки за суттєвого обмеження контактів і поширення коронавірусу.

За його словами, така опція дасть змогу людям, які живуть у віддалених районах і в сільській місцевості "отримати свої ліки в потрібний час і з гарантованою якістю".

Редер вважає, що можливість доставки не матиме значного впливу на ціну ліків.

"Це не призведе до подорожчання ліків. Я думаю, що може бути передбачена можливість замовити ліки і в аптеці, і в оптового оператора, дистриб'ютора. Думаю, що гроші на те, щоб доставити ліки, знайдуться і у тих, і у інших. Це не стільки питання вигоди, скільки питання соціальної відповідальності бізнесу", - сказав Редер.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у понеділок дозволив операторам поштового зв'язку доставляти лікарські засоби. Уряд ухвалив це рішення для поліпшення доступності та зручності отримання лікарських засобів, одночасного зниження мобільності населення та скорочення скупчень людей в аптеках.

Дозвіл на доставку ліків не поширюється на наркотичні засоби, психотропні речовини, сильнодіючі й отруйні лікарські засоби, зберігання яких в Україні заборонено.

Згідно з інформацією на сайті Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації, до Єдиного держреєстру операторів поштового зв'язку станом на 3 березня 2020 року внесено 61 компанію, зокрема такі як "Нова Пошта", Justin, "Делівері", "Делфаст", "Європошта", а також низку ФОП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Виставка української писанки відкрилася в Римі

У харківських лікарнях залишається 18 постраждалих внаслідок п’ятничної ракетної атаки - Синєгубов

Американський план українського врегулювання не передбачає гарантій безпеки з боку США - ЗМІ

Консультації США та Ірану щодо атома проходять у Римі - ЗМІ

Поліція Києва затримала чотирьох нападників на військового у київському Гідропарку, їм готується підозра

ЄС відклав покарання Apple та Meta перед початком торговельних переговорів з США – ЗМІ

РФ докладає величезних зусиль, щоб вплинути на результати виборів у Молдові та використати її проти України – Санду

Raiffeisen Business Online попередив про технічні роботи з вечора суботи

Пожежа пошкодила споруди українського етнографічного музею на схід від Едмонтона в Канаді – ЗМІ

В Київській області через спалювання сухої трави загинули двоє людей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА