Рябошапка: Підозра ДБР Порошенку - юридичний "треш", але Венедіктова може її підписати
У підозрі, яку готувало Держбюро розслідувань (ДБР) п'ятому президенту України, народному депутату Петру Порошенку, не містилося жодних доказів його провини, заявив колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
"Те, що було запропоновано підписати, - це юридичний "треш", що не витримує критики. По-перше, документ був необґрунтованим. По-друге, він був незаконним. Те, в чому звинувачували п'ятого президента, не мало достатніх підстав, не було жодних доказів, що підтверджують ці дії. Юридична кваліфікація теж була фантастична ... В цих діях не можна було звинуватити президента в той час", - сказав Рябошапка в програмі головного редактора інтернет-видання "Гордон" Олесі Бацман у вівторок.
При цьому він припустив, що новий генеральний прокурор Ірина Венедіктова може підписати цю підозру.
"Сьогодні є новий генеральний прокурор, яка, можливо, була співавтором цього "прекрасного" документа, й вона може підписати цей документ", - сказав Рябошапка.
У цьому контексті він додав, що представники партії "Слуга народу", яка представляє парламентську монобільшість, тепер можуть адресувати Венедіктовій запитання, "чому вона не підписала підозру, яку сама й готувала в ДБР".
"Я не астролог, не можу припустити ... Я думаю, що вона підпише все, що попросять ті, хто привів її на цю посаду", - відповів Рябошапка на запитання, чи підпише Венедіктова підозру Порошенку.
Саме призначення Венедіктової на посаду генпрокурора він охарактеризував як "далеко не найкращий вибір".
"Хто її лобіював? Хто її привів у команду (президента України - ІФ) Володимира Зеленського? Це (перший віце-спікер Ради - ІФ) Руслан Стефанчук, з яким вони досить близько й давно знайомі. А хто лобіював? Мені складно сказати, чому президент прийняв саме таке рішення і чому призначили її. Я думаю, що це далеко не найкращий вибір", - сказав Рябошапка.
Він зазначив, що чи незалежна Венедіктова, можна буде побачити найближчими днями.
"Думаю, що насамперед вона своя, сама для себе. Але наскільки вона буде незалежною, ми побачимо в найближчі кілька днів і за першими її рішенням", - сказав екс-генпрокурор.
Коментуючи своє звільнення, Рябошапка сказав, що в цьому випадку "збіглися інтереси багатьох людей". Крім того, на думку Рябошапки, на це лягав також "фактор політичний, коли треба було когось принести в жертву заради рейтингу".