08:10 26.03.2020

Пристайко: Україна може виробляти власні високоточні ПЛР-тести на коронавірус

1 хв читати
Пристайко: Україна може виробляти власні високоточні ПЛР-тести на коронавірус

Кабінет міністрів працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення вітчизняних тест-систем для діагностики коронавірусу Covid-19, повідомив віце-прем'єр-міністр України з питань європейської і євроатлантичної інтеграції України Вадим Пристайко після зустрічі з керівництвом Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, повідомили в прес-службі Кабміну.

"Відвідав сьогодні Інститут, де українські вчені розробили високоточну тест-систему для діагностики коронавірусу COVID-19. Система вже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлено першу партію з 600 комплектів. Уряд працює над виділенням необхідних коштів на виготовлення потрібної кількості вітчизняних тест-систем", - цитує Пристайка сайт Урядового порталу в середу.

Він підкреслив, що уряд не тільки забезпечить українських лікарів необхідною зброєю в боротьбі з хворобою, але й фінансуватиме українську науку, яка повинна в разі потреби швидко адаптуватися, якщо вірус мутує.

Віце-прем'єр-міністр додав, що НАН України спрямовані 350 тис. грн для оплати роботи зі створення і виробництва українських тест-систем, які вже надійшли на відповідні рахунки Інституту.

Українська тест-система для діагностики коронавірусу COVID-19 розроблена в Інституті молекулярної біології і генетики НАН України. Система на основі ПЛР (кількісної полімеразної реакції) пройшла реєстрацію, яка підтвердила її точність і специфічність на рівні 99,9%. Собівартість однієї реакції на українському тесті становить 250 грн, тоді як зарубіжні аналоги коштують 370-450 грн.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА