11:03 26.03.2020

СБУ припинила діяльність хакерського угруповання, яке завдало шкоди клієнтам банківських систем на 20 млн грн

1 хв читати
СБУ припинила діяльність хакерського угруповання, яке завдало шкоди клієнтам банківських систем на 20 млн грн

Співробітники Служби безпеки України припинили діяльність хакерського угруповання, яка за допомогою шкідливого програмного забезпечення викрадало кошти з рахунків фізичних та юридичних осіб, повідомляє прес-центр СБУ.

"Співробітники СБУ встановили, що організована група здійснювала несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерної техніки завдяки шкідливому програмному забезпеченню, яке розсилалось на електронні поштові скриньки для отримання несанкціонованого доступу до системи "Клієнт-банк". Потім кошти хакери незаконно переводили на підставні банківські рахунки та виводили у готівку", - йдеться у повідомленні.

Так, за попередніми даними, збиток від злочинної діяльності становить понад 20 млн грн.

Правоохоронці сьогодні, 26 березня, провели 34 обшуки в Київській та Івано-Франківській областях та Одесі за місцем проживання фігурантів провадження, а також в приміщеннях, де перебувало серверне та комп'ютерне обладнання. Це обладнання вилучено разом із мобільними терміналами, банківськими картками та документами, які будуть залучені до матеріалів слідства.

Наразі п’ятьом особам повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 361-1, ч. 5 ст. 185 та ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.

Одному підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ще двом - цілодобовий домашній арешт. Слідчі дії тривають.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань вилучення на користь України заморожених активів РФ

Очільник Київської МВА вітає рішення Кличка про звільнення корумпованих чиновників та пропонує аудит міського управління

Швеція виділить $138 млн на відновлення України

США запровадять мита у 200% на алкоголь із країн ЄС, якщо Євросоюз не скасує мита на віскі, - Трамп

Фінляндія оголосила про 28-й пакет військової допомоги для України на EUR200 млн

ЄСПЛ назвав Україну винною у справі про події 2 травня 2014 р., але визнав вплив Росії, – ЗМІ

Мінсоцполітики застерігає від шахрайських повідомлень про нібито необхідність термінового оформлення статусу "дитини війни"

WINHUB підписав меморандум про співробітництво з DELTA Ukraine на MIPIM 2025

Зеленський заслухав доповідь української делегації щодо перемовин у Саудівській Аравії

В ЦПД прокоментували висловлювання Ушакова: Росія традиційно намагається викривити реальність і виставити себе головним миротворцем

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА