10:35 31.03.2020

ВР дозволила відтермінувати збори акціонерів через карантин і проводити їх дистанційно

2 хв читати
ВР дозволила відтермінувати збори акціонерів через карантин і проводити їх дистанційно

Верховна Рада антикризовим законом №3275 дозволила акціонерним товариствам провести річні загальні збори акціонерів за результатами 2019 року в термін не пізніше трьох місяців після завершення карантину, а також розкрити річну інформацію протягом п'яти робочих днів після дати проведення загальних зборів акціонерів.

"Якщо ж через дію обмежувальних заходів провести загальні збори акціонерів в очній формі буде неможливим, то загальні збори можуть бути проведені дистанційно згідно із тимчасовим порядком… що розробить і затвердить своїм рішенням Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) України)", - повідомив голова комісії Тимур Хромаєв у Facebook.

Він уточнив, що аналогічні зміни ухвалено й для інститутів спільного інвестування (ІСІ), зокрема корпоративних фондів, а також для товариств з обмеженою відповідальністю, які є емітентами цінних паперів.

"Професійні учасники фондового ринку, які не є емітентами цінних паперів, матимуть додатково три місяці після дати завершення карантину для оприлюднення фінансової звітності за 2019 рік або консолідованої фінансової звітності за 2019 рік разом з аудиторським звітом (але вони повинні зробити це не пізніше 31 грудня 2020 року)", - додав голова НКЦПФР.

Хромаєв зазначив, що регулятор у стислі терміни розробить передбачені "антикризовим" законом тимчасові порядки дистанційного проведення зборів, оскільки вони не підлягають державній реєстрації в Міністерстві юстиції.

"Ми вже маємо напрацьовані проекти цих порядків. Плануємо затвердити їх найближчим часом", - повідомив голова НКЦПФР.

Закон "Про АТ" потребує проведення чергових загальних зборів акціонерів у термін до 30 квітня. Водночас проведення загальних зборів акціонерів буде порушенням санітарних норм, встановлених із метою протидії поширенню Covid-19.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА