07:22 04.04.2020

Венедіктова зажадала від правоохоронців забезпечити реальну протидію злочинності в митній сфері

2 хв читати
Венедіктова зажадала від правоохоронців забезпечити реальну протидію злочинності в митній сфері

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова вимагає від керівників правоохоронних органів забезпечити реальну протидію злочинності в митній сфері і не займатися створенням видимості діяльності, повідомили в Офісі Генерального прокурора України.

"Не меншою загрозою, ніж епідемія коронавірусу, для нашої держави в такий складний час є недонадходження до бюджету митних платежів на суму майже 20 млрд грн. Це із запланованих для виконання 85 млрд грн. При цьому замість активізації боротьби зі злочинністю в сфері стягнення податків і зборів при імпорті, інтенсивність реєстрації кримінальних проваджень за такими фактами з року в рік не перевищує навіть сотні на всю країну, а в суд їх щорічно спрямовується лише близько двох десятків", - заявила вона на спільній нараді з главами ключових правоохоронних органів, обов'язком яких є протидія злочинності в сфері стягнення митних платежів.

Венедіктова вважає, що діяльність правоохоронних органів "поки зводиться лише до формальної підтримки кількісних, а не досягнення реальних якісних показників".

Також генпрокурор зазначила, що за три місяці роботи всіх правоохоронних органів у 2020 році виявлено всього 35 фактів порушень законодавства у сфері стягнення митних платежів, до суду направлено 8 таких кримінальних проваджень.

Венедіктова поставила питання всім силовикам: "навіщо слідчі роками тримають у себе провадження без прийняття остаточних рішень? Можливо, таким чином намагаються "прикрити" свою неспроможність дати реальний результат? Або такі провадження використовуються як важелі впливу на підприємства?".

"Я вимагаю від керівників правоохоронних органів забезпечити прийняття остаточних законних рішень і не займатися створенням видимості ефективної діяльності. Від прокурорів - гарантування належного процесуального керівництва в провадженнях цієї категорії", - додала генпрокурор.

Венедіктова зазначила, що бездіяльність правоохоронних органів у протидії злочинності в сфері стягнення митних платежів пов'язана, зокрема, з корупційною складовою.

Керівникам правоохоронних органів були поставлені чіткі завдання і терміни активізації виявлення і розслідування кримінальних правопорушень у митній і податковій сферах.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Noosphere Макса Полякова запрошує українців взяти участь в хакатоні NASA

У Вінницькій і Житомирській областях затримано 10 учасників конфлікту у Броварах

Кількість затриманих після перестрілки у Броварах збільшилася до 20, доповів Аваков Зеленському

У Музеї Гончара підтвердили інформацію про арешт приватної колекції картин Порошенка за рішенням суду

Аваков на зустрічі із Зеленським: Я маю великі питання до броварської поліції, пропустити таке неприпустимо

Зеленський на зустрічі з Аваковим наголосив, що учасники й замовники перестрілки в Броварах мають бути покарані

Аваков пообіцяв не допустити перетворення ситуації з невиконанням зобов'язань забудовником "Аркада-Будівництво" на будівельну аферу

Пленум Верховного Суду оспорює конституційність упроваджених урядом України карантинних обмежень

Керівника вінницької поліції відсторонено від виконання обов’язків - Кива

Херсонщина готова стати пілотною при введенні так званих паспортів здоров'я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА