16:50 08.04.2020

Кількість тестів на COVID-19 занадто мала для розуміння поширення захворювання та ефективності карантину - думка

2 хв читати
Кількість тестів на COVID-19 занадто мала для розуміння поширення захворювання та ефективності карантину - думка

Кількості тестувань, що проводяться наразі на COVID-19, занадто мало для розуміння поширення захворювання та ефективності карантину, вважає голова правління Асоціації приватних медичних закладів України Дмитро Левченко.

"Кількість тестувань потрібно збільшувати для більш раннього виявлення захворювання і отримання об'єктивнішої карти поширення коронавірусу в Україні. Кількість тестувань, що проводяться на COVID-19, є занадто малою, щоб розуміти, чи ефективні карантинні та інші протиепідемічні заходи в країні", – сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Левченка, окремі приватні лабораторії мають відповідне обладнання та ліцензію і вже проводять ПЛР-дослідження на COVID-19. Зокрема, такі дослідження роблять лабораторна мережа "Діла" і патоморфологічна лабораторія CSD Healthcare.

"Ті (приватні – ІФ) установи, які проводять дослідження на COVID-19, розуміючи особливу небезпеку цього вірусу, докладають додаткових зусиль для забезпечення біологічного захисту, як пацієнтів, так і своїх працівників, а також упроваджують в роботу процедуру повідомлення регіонального Центру громадського здоров'я у разі виявлення позитивного результату на COVID-19", – зазначив він.

Левченко вважає, що для збільшення кількості проведених тестів "не просто доречним, а необхідним, буде ефективне використання всіх наявних в країні ресурсів, як комунальних, так і приватних закладів охорони здоров'я".

Водночас, за даними Асоціації приватних мед установ, наразі ніхто з членів Асоціації центрів/лабораторій не отримував тести, закуплені держкоштом для діагностики COVID-19.

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я дозволило приватним лабораторіям і клінікам, які мають відповідні ліцензії, проводити ПЛР-тестування на наявність COVID-19.

При цьому приватні клініки і лабораторії мають звітувати про кожен випадок коронавірусної хвороби і інформувати про це регіональні установи громадського здоров'я.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що одна з київських приватних клінік проводила тестування на COVID-19 представникам істеблішменту, виявляла у них захворювання, проте не інформувала про виявлені випадки Центр громадського здоров'я.

З приводу повідомлення заступника міністра охорони здоров'я, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка 7 квітня 2020 року під час онлайн-брифінгу про те, що приватним закладам охорони здоров'я сьогодні дозволено проводити аналізи на COVID-19, Левченко зазначив, що "приємно чути, що, нарешті, приватні медичні заклади сприймаються частиною загальної системи охорони здоров'я України та представниками МОЗ України, а не лише приватними закладами охорони здоров'я".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США готуються підписати контракти на озброєння для України на $6 млрд

"Укрзалізниця" тимчасово змінить рух приміських потягів через обстріл Харківщини

Канада вітає повернення депортованих до РФ дітей і сприятиме поверненню ще тисяч

Україна і Японія обговорили створення спецтрибуналу для РФ за воєнні злочини

Кулеба вітає доповідь Московського механізму ОБСЄ щодо свавільного утримання РФ українських цивільних осіб

Учасники завтрашнього "Рамштайну" обговорять, як допомогти Україні подолати складнощі, що накопичилися за час відсутності американської підтримки

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 50 авіаударів по Україні, обстріляли понад 110 населених пунктів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА