Інтерфакс-Україна
15:07 11.04.2020

У ЗСУ недостатньо індивідуальних засобів захисту для забезпечення особового складу - міністр оборони

2 хв читати
У ЗСУ недостатньо індивідуальних засобів захисту для забезпечення особового складу - міністр оборони

У військовослужбовців і військових медиків Збройних сил України недостатньо захисних засобів для забезпечення всього особового складу, заявив міністр оборони України Андрій Таран.

"Для того, щоб всіх забезпечити індивідуальними засобами в необхідній кількості, не вистачає. Але ми ведемо роботу, і дуже вдячні керівництву держави, яке виділяло спочатку, від першого літака, який прилетів з Китаю (з допомогою), нам було виділено значну кількість засобів", - заявив він в інтерв'ю "ТСН Тиждень", оприлюдненому прес-службою Міністерства оборони України.

Таран також зазначив, що в розпорядженні армії є три пересувні лабораторії для тестів, одна з яких зорієнтована для допомоги Міністерству охорони здоров'я України та проведення тестування на західному напрямку. Ще по одній лабораторії працює на Донецькому та Луганському напрямках.

"Ми близько сотні тестів закупили - йдеться про тести, розроблені і закуплені в Інституті молекулярної біології в Києві. Якщо ці тести пройдуть успішні випробування, ми їх закуповуватимемо для наших лабораторій масово", - додав міністр.

Наразі в ЗСУ вживають усіх необхідних заходів для контролю епідеміологічної ситуації.

"По-перше, всі військовослужбовці постійно, коли заходять на територію частини, проходять термоконтроль за допомогою інфрачервоних термометрів. По-друге, всі, хто перебуває в штабах, обмежили кількість відряджень, службових нарад, і, за можливості, спілкуються за допомогою засобів зв'язку. Крім того, ми постійно здійснюємо дезінфекцію за допомогою штатних засобів РХБЗ (Радіаційний, хімічний, біологічний захист), як територій, прилеглих до військових частин, так і об'єктів інфраструктури на територіях військових містечок. Зокрема, за добу близько 500 кв. м Ми здійснюємо дезінфекцію своїми штатними силами", - розповів Таран.

У районі проведення операції Об'єднаних сил були розгорнуті чотири польових госпіталі на випадок, якщо знадобляться додаткові ліжкомісця. Також працюють лікарі, направлені в ООС для додаткового контролю над ситуацією, і сформовано резерв з 40 лікарсько-сестринських бригад, які будуть задіяні в разі потреби.

"Тобто, робимо все можливе для контролю, запобігання, а також для забезпечення готовності в разі, якщо ситуація погіршиться і зачепить, зокрема, військових в зоні ООС", - наголосив Таран.

Як повідомлялося, станом на 11 квітня серед військовослужбовців ЗСУ підтверджено 10 випадків захворювання Covid-19, зокрема один летальний.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Головний прапор України тимчасово приспустять через сильний вітер 15 травня

Україна може розраховувати на підтримку НАТО на шляху до справедливого і тривалого миру - Рютте

Умови фінансування науки не дозволяють українським вченим захистити інтелектуальні права за кордоном – думка

Двоє цивільних дістали поранень через ворожий удар БпЛА по Козачій Лопані

Мобільні бригади Інституту ім.Філатова за 4 роки зробили понад 600 виїздів для діагностики недоношених новонароджених

Сибіга обговорив з генсеком НАТО "інтенсивну дипломатію" цього тижня

Майже 1500 УБД та осіб з інвалідністю доєдналися до програми безоплатного професійного навчання – Держслужба зайнятості

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про перехід ветеринарії на євростандарти

Нацполіція знешкодила злочинну організацію та вилучила понад 17 млн доз наркотиків

Віткофф і Рубіо прибудуть до Стамбулу в п'ятницю, але не впевнені, чи буде там Путін – ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА