13:14 13.04.2020

Третина українців, що поїхали з Польщі через карантин, цікавиться можливістю повернутися назад - дані опитування

2 хв читати
Третина українців, що поїхали з Польщі через карантин, цікавиться можливістю повернутися назад - дані опитування

33% опитаних громадян України, що поїхали з Польщі через карантин, цікавляться можливістю повернутися назад, а 51% українців у Польщі хочуть залишитися і продовжувати роботу в цій країні, свідчать дані аналізу дзвінків і звернень українців на гарячу лінію в рамках соціальної програми допомоги українцям "Ми разом".

"51% українців хоче залишитися і продовжувати роботу в Польщі. Їх хвилюють питання, як продовжити дозволи на роботу або легальне перебування, термін дії яких закінчився під час карантину. А ті, хто виїхав в Україну, цікавляться можливістю повернутися до Польщі зараз або після закінчення карантину - це 33% тих, хто зателефонував", - йдеться в прес-релізі аналітичного центру польської компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal, яка запустила в Польщі та Україні програму допомоги українцям "Ми разом".

За даними компанії, роботою в Польщі цікавляться переважно українці, які працювали у сфері готельних і ресторанних послуг, туристичному бізнесі або компаніях, які виробляли комплектуючі на експорт для країн, що перебувають у центрі пандемії.

22% українців під час звернення на безкоштовну телефонну лінію програми цікавлять питання перетину українсько-польського кордону. З них половина респондентів непокоїться, чи не буде наслідків у вигляді депортації, якщо вони перевищили термін перебування за візою або в рамках безвізового руху в Польщі. Водночас у компанії нагадали, що польський уряд ухвалив рішення про автоматичне продовження віз і дозволів на тимчасове перебування і роботу на 30 днів від дня закінчення карантину. Проте це нововведення не стосувалося тих, хто перебуває в Польщі за біометричними паспортами.

Починаючи з дня запуску гарячої лінії 2 квітня було оброблено 1 287 звернень українців.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА