Інтерфакс-Україна
07:22 29.04.2020

СБУ продовжує викривати інтернет-агітаторів, які пропагують сепаратизм і паніку навколо коронавірусу

2 хв читати
СБУ продовжує викривати інтернет-агітаторів, які пропагують сепаратизм і паніку навколо коронавірусу

Служба безпеки України системно припиняє діяльність інтернет-агітаторів, що пропагують сепаратизм і роздування паніки навколо коронавірусу, повідомив прес-центр спецслужби.

"Станом на 28 квітня кіберспеціалісти Служби викрили вже 241 інтернет-агітатора, які поширювали різні фейки про COVID-19. Заблоковано більше 2 тис. інтернет-спільнот із загальною аудиторією майже 900 тис користувачів", - йдеться в повідомленні.

Оперативники спецслужби встановили, що 11 з виявлених агітаторів діяли за завданням Росії. Відносно них СБУ відкрила кримінальні провадження за дії, спрямовані на посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади (ст. 109 і 110 Кримінального кодексу України). Такі агітатори "працювали" в Києві, Одесі, Дніпрі, Львові, Херсоні, Полтаві, Кропивницькому та Конотопі.

Зокрема, мешканці Конотопа повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) і ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

"Жінка в одній із заборонених в Україні соціальних мереж поширювала заклики до зміни конституційного ладу в нашій державі і підтримувала ідею створення так званої "Новоросії". Вона також активно поширювала неправдиву інформацію про глобальну пандемію. Інтернет-агітаторці загрожує позбавлення волі строком від 3 до 5 років", - йдеться в повідомленні.

Національна поліція вже склала понад 100 адміністративних протоколів за поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку або порушення громадського порядку, в рамках ст.173-1 КУпАП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європейські лідери схвалюють надання кредиту для України

ЦПД: Кремль формує готовність суспільства до продовження війни, незважаючи на нібито "прагнення до миру"

ОК "Північ": ворог двома "Геранями-2" обстріляв житловий масив Новгорода-Сіверського, поранено цивільного

Україна не закриє жодну церкву, йдеться про те, щоб УПЦ відмовилася від афілійованості з РФ – Ковальська

Галущенко і Гринчук опублікували електронні декларації, які подаються при звільненні

Заступниця голови ОП Ковальська: 704 релігійні об’єкти постраждали в результаті агресії РФ

Заступниця голови ОП Ковальська: Планується, що до кінця року до ГКУС приєднаються ще 7 іноземних вишів

Через російськи обстріли в Одесі знеструмлений житловий масив, є руйнування житла – ОВА

Трамп підписав оборонний бюджет США у 901 млрд доларів на 2026 рік

Сили безпілотних систем уразили за добу 1011 ворожих цілей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА