07:05 01.05.2020

На базі Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" почали роботу два інститути

2 хв читати
На базі Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" почали роботу два інститути

На базі Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" створено два науково-дослідних інститути: Інститут дослідження території та ландшафту пам'яті Бабиного Яру та Інститут історії Голокосту в Україні та Східній Європі, повідомили в Меморіалі.

За інформацією Меморіального центру, розміщеного на сайті установи, створені НДІ є самостійними структурними підрозділами, які будуть діяти в тісній координації з міжнародною науковою радою Центру.

В інформації зазначається, що Інститут дослідження території та ландшафту пам'яті Бабиного Яру здійснює і підтримує мультидисциплінарні дослідження з проблематики історії розвитку територій Бабиного Яру в політичному, економічному і культурному вимірах як множинного місця пам'яті. Головою Інституту став доктор політичних, кандидат історичних наук Владислав Гриневич. У складі Інституту працюють вітчизняні та зарубіжні вчені, що спеціалізуються на проблематиці історії Другої світової війни, Голокосту, Бабиного Яру і політики пам'яті.

Інститут почав роботу над масштабним проектом "Бабин яр територія і ландшафт пам'яті. Ілюстрована енциклопедія" - повним систематичним викладом історії Бабиного Яру як символу Голокосту та інших трагедій, що там відбулися. Публікація запланована на вересень 2021, до 80-х роковин трагедії Бабиного Яру.

Другим структурним підрозділом Меморіалу став Інститут, який буде вивчати історію Голокосту і пам'ять про нього в Україні і Східній Європі шляхом виробництва, підтримки, розвитку та популяризації академічних історичних і міждисциплінарних досліджень, як на національному, так і на міжнародному рівнях.

Очолив Інститут кандидат історичних наук, доцент, автор курсів з історії Голокосту та історії геноцидів, науковий керівник Центру досліджень геноциду і масових репресій Андрій Руккас.

У рамках діяльності Інституту планується проведення наукових досліджень, створення цифрового архіву, реалізація усноісторичних проектів, видання наукової літератури, організація різних наукових і просвітницьких заходів, тематичних виставок.

Із представників обох інститутів, із залученням відомих міжнародних фахівців сформовано Комітет, який надаватиме гранти для ведення досліджень і підтримки талановитих молодих вчених на конкурсній основі.

"У рамках роботи інститутів Фонд планує значну кількість проектів вже цього року. Концепція і вся подальша робота над експозицією базуватиметься виключно на основі напрацювань новостворених інститутів і базового історичного наративу Фонду ... Беззастережними принципами роботи обох інститутів є дотримання політичної незаангажованості, академічної чесноти, наукової об'єктивності та неупередженості. Ми сподіваємося на тісну і плідну співпрацю з науковими інститутами України та світу для того, щоб спільними зусиллями реалізувати масштабні наукові цілі і задуми", - підкреслив генеральний директор Фонду Максим Яковер.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Російські найманці тричі порушили режим тиші на Донбасі з опівночі

Суд переніс на 2 вересня розгляд позову офшорів Суркісів до ПриватБанку щодо обслуговування їхніх депозитів

"Укрзалізниця" з 17 серпня призупиняє посадку пасажирів у Самборі, Дубні та Клевані у зв'язку з епідемічною ситуацією

"Укроборонпром" передав Міноборони України останню партію БТР-4Е і завершив контракт

Голова Харківської ОДА пов'язує негативну динаміку захворюваності на COVID-19 з тим, що люди не дотримуються карантинних обмежень

Зеленський заявляє, що Україна перебуває на межі другої хвилі COVID-19 і закликав посилити інформкампанію з протидії поширенню хвороби

Особи, які прибувають до України з країн із широким розповсюдженням COVID-19 із негативним ПЛР-тестом, уникнуть самоізоляції - влада

Сусідні Білорусь, Польща, Словаччина, Угорщина - у "зеленій" зоні із COVID-19, Румунія, Молдова, РФ - у "червоній"

Біля Авдіївки зафіксовано один обстріл з боку російських найманців - Міноборони України

Із 17 серпня у Києві дещо посилюються карантинні обмеження - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА