Інтерфакс-Україна
16:44 02.05.2020

Заходи щодо пом'якшення обмежень під час пандемії коронавірусу потребують глобальної координації - Боррель

2 хв читати
Заходи щодо пом'якшення обмежень під час пандемії коронавірусу потребують глобальної координації - Боррель

Наразі важко припускати, коли і як відбудеться повний вихід країн з режимів ізоляції у зв'язку з пандемією коронавірусу, але це потрібно робити в координованому порядку, вважає глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

"Не можна відкривати і закривати (режими обмежень - ІФ) у одних і інших несинхронним чином. Це мало що дасть з точки зору пересування людей і ще менше - в тому, що стосується системи виробництва, тому що товарні ланцюги дуже інтегровані, і щоб в одній країні відкрився завод, треба, щоб він отримав деталі з інших місць світу. Якщо решта світу залишиться закритою, відкриття цього заводу даремне", - заявив Боррель в суботу в інтерв'ю телеканалу France 24.

Він також зазначив, що в майбутній туристичний сезон доведеться вирішувати "величезне завдання координації".

"Це глобальна проблема, і її не може позбутися кожен окремо. Потрібна координація на планетарному рівні", - наголосив високий представник ЄС із закордонних справ.

На його думку, в цих обставинах, на жаль, "багатосторонній механізм виявився недостатньо надійним, щоб управляти такою ситуацією, як нинішня".

Боррель також поскаржився на те, що навіть системи підрахунку заражень і жертв коронавірусу відрізняються в різних країнах, що не служить на користь координації.

Він навів приклад країн, які найбільше зачепила пандемія, - Італії, Іспанії та Франції, тоді як під час підрахунків померлих від коронавірусу на душу населення країни найвищі цифри у Бельгії. "Це, можливо, свідчить про те, що неоднаково підраховуються жертви пандемії в кожній країні. І однотипність підрахунків - це теж проблема", - пояснив глава європейської дипломатії.

На запитання ведучої про те, як, на його погляд, пов'язується з європейськими цінностями і правами людини введення в низці країн ЄС систем локалізації мобільних телефонів для відстеження пересування і контактів людей в умовах обмежень через пандемію, Боррель відповів: "перше право людини - це право на виживання. Право на життя. Потрібно захищати життя".

"Якщо для захисту життя треба відстежувати маршрути людей, зберігаючи, звісно, конфіденційними дані про їх пересування, я думаю, що так ми врятуємо життя і прискоримо повернення до нормального ходу речей, щоб відновити економічну активність. Не будемо забувати про економічний збиток, до якого все це призвело", - сказав глава дипломатії ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Цехи українських брендів одягу Uneed і Maiklen знищено під час масованої атаки на Львів 12 липня

Внаслідок ворожого авіаудару в селі на Харківщині одна людина загинула, ще чотири постраждали

Ворожий БпЛА атакував один із навчальних закладів Сумщини, є поранені

Макрон: Оборонний бюджет Франції сягне 64 млрд євро до 2027 року

Негода знеструмила 24 населені пункти у чотирьох областях, енергоспоживання на початку тижня зростає – "Укренерго"

Бренди Livy та Maison Close будуть представлені у ТРЦ Ocean Mall

Зеленський пропонує Раді продовжити воєнний стан та мобілізацію до 5 листопада

У Києві проходить акція з вимогою звільнити Вітренка з Міносвіти і не допустити його призначення міністром

Правоохоронці викрили двох жінок, які намагалися підірвати суддю та підпалили автівку військового

ЦПД про матеріал NYT з Курщини: У війні, де одна сторона є агресором, нейтральність без контексту стає дезінформацією

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА