Інтерфакс-Україна
19:11 06.05.2020

Зеленський знову зазначив, що підписаний 11 березня в Мінську Єрмаком протокол ТКГ не легітимізує суб'єктність ОРДЛО і не змінює статусу РФ у переговорах

3 хв читати
Зеленський знову зазначив, що підписаний 11 березня в Мінську Єрмаком протокол ТКГ не легітимізує суб'єктність ОРДЛО і не змінює статусу РФ у переговорах

Президент України Володимир Зеленський знову зазначив, що підписаний за результатами засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 11 березня 2020 року головою його офісу Андрієм Єрмаком протокол був робочим документом, який має декларативний характер, не легітимізує суб'єктності ОРДЛО, а також не змінює статусу Росії в переговорному процесі в рамках ТКГ.

"Підписання 11 березня 2020 року в Мінську протоколу ТКГ є частиною поточної роботи з реалізації Комплексу заходів, а також інших документів, які становлять "пакет" досягнутих у Мінську у 2014-2015 роках домовленостей. Протокол не є міжнародним договором, як це визначено в статті 2 закону України "Про міжнародні договори України", тому повноваження на підписання робочого документа засідання ТКГ у Мінську 11 березня 2020 роки не регламентовані законодавством", - написав він у відповіді на петицію із закликом звільнити керівника Офісу президента Андрія Єрмака.

Зеленський зазначив, що 11 березня Єрмак був на консультаціях ТКГ у Мінську для оцінки стану виконання домовленостей, досягнутих під час саміту в "нормандському форматі" 9 грудня 2019 року в Парижі.

Глава держави зазначив, що склад ТКГ чітко визначено в преамбулі протоколу за підсумками консультацій ТКГ про спільні кроки, спрямовані на імплементацію мирного плану п'ятого президента України Петра Порошенка та ініціатив президента Росії Володимира Путіна від 5 вересня 2014 року; і в меморандумі про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій ТКГ стосовно кроків, спрямованих на імплементацію мирного плану Порошенко та ініціатив Путіна від 19 вересня 2014 року.

"Запрошені особи з тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях України можуть бути залучені до дискусій на майданчику ТКГ та в її робочих підгрупах, у тому числі до будь-яких консультативних механізмів, виключно у разі досягнення згоди в тристоронньому форматі - між Україною, Росією та ОБСЄ", - наголосив Зеленський.

Президент також нагадав, що на засіданні 11 березня в Мінську було досягнуто домовленостей і з інших важливих питань - обміну утримуваними особами, розведення сил і засобів, одночасного відкриття контрольних пунктів в'їзду-виїзду в населених пунктах Золоте і Щастя.

"Зазначені заходи спрямовані на забезпечення національних інтересів і безпеки України, захист прав і свобод українських громадян", - заявив він.

Як повідомлялося, петиція під назвою "Звільнити та притягнути до кримінальної відповідальності голову Офісу президента Андрія Єрмака" з'явилася на офіційному сайті президента 1 квітня 2020 року. Її автор - Іванов Олександр Ярославович. 23 квітня петиція набрала на сайті президента необхідну кількість голосів для її розгляду.

Ініціатор петиції вважає, що після призначення Єрмака керівником ОП "різко пришвидшився процес капітуляції України перед Росією", оскільки глава Офісу президента активно контактує з заступником глави адміністрації президента РФ Володимира Путіна Дмитром Козаком, який є автором "плану" примирення "Придністров'я та Молдови".

Автор звернення вважає, що в разі створення так званої Консультативної ради в рамках ТКГ в Мінську "представники російських окупаційних адміністрацій з тимчасово непідконтрольних Україні територій Донбасу стануть стороною переговорів з Україною, а Росія з агресора та окупанта перейде в статус посередника і миротворця".

"В силу різних обставин цей процес поки вдалося призупинити, але Єрмак заявляє, що готовий й надалі втілювати цей антиконституційний план. Тому єдиною гарантією, що він не реалізує цей задум, є його негайна відставка та кримінальна справа за ознаками державної зради", - зазначено в петиції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Іран в суді вимагає скасування рішення ради ІКАО щодо авіакатастрофи літака МАУ у 2020 році

Сили оборони збили вночі 33 ворожі дрони з 87, ще 36 локаційно втрачені - Повітряні сили

В України створено "гарячі лінії" для повідомлення про захворювання тварин на ящур чи блутанг

Керівником напрямку стратегій МХП призначено ексочільника українського представництва Dеlloit Булаха

Внаслідок російського авіаудару 17 квітня по Херсону загинула дитина

Трамп оголосив більше національних надзвичайних ситуацій, ніж будь-який інший президент за перші 100 днів

Сирський привітав військовослужбовців Військової служби правопорядку з професійним святом

Атака на Одещину: російські обстріли пошкодили фермерські господарства

Окупанти за добу втратили 1180 осіб та 208 од. автотехніки

Атака росіян "шахедами" по Запоріжжю призвела до пожежі та пошкодження будинків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА