21:41 08.05.2020

Венедіктова: Реформа прокуратури триває - атестація продовжиться після карантину

2 хв читати
Венедіктова: Реформа прокуратури триває - атестація продовжиться після карантину

Офіс генерального прокурора продовжує розпочату реформу, заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

Як повідомила прес-служба Офісу генпрокурора, в своєму зверненні Венедіктова підкреслила, що голосувала за реформу генпрокуратури як депутат і зараз відповідає за її втілення як генпрокурор.

"Ми запустили Тренінговий центр прокурорів, щоб зберегти і посилити кадровий потенціал, плідно співпрацюємо в питаннях реформування з міжнародними партнерами", - зазначила Венедіктова.

Разом із тим, за її словами, виникла низка проблемних питань. "У судах понад 600 справ за позовами до Офісу Генерального прокурора звільнених прокурорів, які не пройшли атестацію. До того ж, народні депутати України звернулись із конституційним поданням щодо конституційності закону України, яким передбачено реформу органів прокуратури", - заявила Венедіктова.

Вона також зазначила, що через непроходження атестації в прокуратурах окремих регіонів звільнено понад 30% прокурорів. "Це може дестабілізувати не тільки роботу окремо взятої прокуратури, а й істотно вплинути на функціонування правоохоронної системи загалом", - підкреслила вона.

Генпрокурор повідомила, що нині спільно з Радою прокурорів і міжнародними партнерами готуються критерії оцінки відповідності прокурора вимогам професійної компетентності, етики та чесноти. "Шкода, що це розцінюється окремими діячами як зупинка реформи - це надумано", - переконана Венедіктова.

Генпрокурор зазначила, що атестація прокурорів регіональних прокуратур продовжиться одразу після завершення карантину. "Зараз триває робота зі створення кадрових комісій", - пояснила вона.

Венедіктова також наголосила, що право формування комісії з відбору керівного складу, згідно із законодавством, надано виключно генеральному прокурору. "Вона (Комісія - ІФ) утворюється з семи осіб: чотирьох прокурорів, а також представників вищих навчальних закладів та наукових установ або осіб, делегованих міжнародними неурядовими організаціями та дипломатичними місіями з їхньої згоди. Наповнення прокуратури - насущний процес, який не можна ставити на паузу", - зауважила генпрокурор.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський поставив Кабміну завдання розібратися з несправедливим нарахуванням пенсій сім'ям загиблих на Донбасі військових

Троє українських військових загинуло на Донбасі, двоє поранені

Зеленський наголосив на необхідності підготовки чіткого плану реалізації об'єктів "Великого будівництва" в 2021 році

Кличко: За кілька днів відкриють рух оновленою вулицею Івана Франка в Києві

На поточному тижні Рада проведе позачергове засідання щодо законопроекту про оборонні закупівлі

У Харкові жінка задушила 10-річного сина і наклала на себе руки

Двох злочинців, які перебували в міжнародному розшуку, екстрадовано з Закарпаття до Угорщини

У Києві затримано підозрюваного у вбивстві в 2015 священнослужителя, взятий під варту без права застави

У Чернівцях ДБР розслідує затримання пенсіонера із застосуванням сили

Обвинувальний акт щодо шахрая, який намагався продати посаду голови Миколаївської ОДА за $ 3,1 млн, направлено до суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА