Інтерфакс-Україна
10:03 13.04.2011

Вступ України до Митного союзу наразі неможливий

2 хв читати

Вступ України до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану на сьогодні неможливий через низку причин, вважає надзвичайний і повноважний посол України Олександр Чалий.

"Є чотири причини. Причина номер один - треба змінювати Конституцію. Причина друга - треба вийти зі Світової організації торгівлі (СОТ). Причина третя - треба відмовитися від підписання угоди про асоціацію з розширеною зоною вільної торгівлі з Європейським Союзом і забути про безвізовий режим. І причина четверта - якщо яка-небудь влада ухвалить стратегічне рішення щодо вступу до Митного союзу, це поставить безпеку України на межу територіального розколу країни. Мені здається, це дуже чітко розуміє президент України Віктор Янукович", - сказав О.Чалий в ефірі "5 каналу" пізно ввечері у вівторок.

Він також зазначив, що у відносинах із Росією, яка погрожує економічними санкціями в разі відмови від інтеграції в Митний союз, Україна "має кілька козирів", зокрема - членство в СОТ і Будапештський меморандум, укладений у зв'язку з відмовою України від ядерної зброї.

"Перше - ми члени СОТ. Росія - не член СОТ, Казахстан - не член СОТ, Білорусь - не член СОТ. Без нашого "так" у Женеві вони ніколи не стануть членами СОТ, тим паче, якщо згадати, що Грузія також їм каже "ні", - пояснив дипломат.

Крім того, зазначив О.Чалий, у Будапештському меморандумі чітко прописано, що жодна країна, яка дала Україні гарантії безпеки, не може використовувати економічні важелі для тиску на неї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА