Інтерфакс-Україна
10:58 15.05.2020

Держлікслужба розпочала позапланову перевірку ПЛР-тестів українського виробника "Укргентех"

2 хв читати
Держлікслужба розпочала позапланову перевірку ПЛР-тестів українського виробника "Укргентех"

Державна служба з лікарських засобів і контролю за наркотиками (Держлікслужба) проводить позапланову перевірку ПЛР-тестів українського виробника ТОВ "Укргентех", повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Наразі Держлікслужба, згідно зі своїми повноваженнями, проводить позапланову перевірку. Вона передала ці ПЛР-тест-системи до незалежної лабораторії, яка відповідно сертифікована. Після отримання звітів цієї лабораторії з випробувань буде ухвалено остаточне рішення", - сказав він на брифінгу в п'ятницю.

Степанов наголосив, що "виробник несе повну відповідальність за використання цих тест-систем, зокрема кримінальну відповідальність".

Степанов також повідомив, що, крім вітчизняних ПЛР-тестів, в українських лабораторіях використовують також китайські, корейські та чеські тест-системи.

Степанов зазначив, що проблеми з тест-системами виробництва "Укргентех" не були системними і усувалися після відповідного налаштування лабораторного обладнання.

"Щойно ці тести були допущені на ринок, вони з'явилися в наших лабораторних центрах. Згідно з тим, що мені доповідали, проблеми виникали лише в деяких лабораторіях, вони були викликані насамперед налаштуванням обладнання з роботою цих тест-систем. Коли ці налаштування були проведені, вони всі працювали, і у нас не виникало проблем", - сказав він.

За словами Степанова, проблеми з тест-системами виробництва "Укргентех" виникали в Київській референс-лабораторії.

Як повідомлялося, ТОВ "Укргентех" здійснило 24 квітня перше постачання 2 тис. ПЛР-систем. Одна ПЛР-система налічує майже 100 тестів.

На початку травня у низці інтернет-видань поширили інформацію, що Центр громадського здоров'я поінформував головного санлікаря, голову Держлікслужби та "Укргентех", що під час перевірки тест-систем виробництва "Укргентех" виявилося, що чутливість і специфічність тест-системи не відповідає значенню, заявленому виробником, тому вони не вважаються верифікованими і їх не можуть використовувати медичні заклади для діагностики COVID-19.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні до 31% зросла кількість споживачів тютюну - соцопитування

Кремінь розраховує на якнайшвидшу підготовку законодавчих змін для посилення позицій державної мови у сферах освіти, інтернету та обслуговування

ЗАЕС у черговий раз втратила одну з двох ліній живлення внаслідок обстрілу

Раді пропонують звернутися до Конгресу США з проханням прийняти законопроєкт про свободу першого ленд-лізу

ЄБРР частково покриє ризики ПроКредит Банку за новими кредитами на EUR70 млн

Сили оборони знищили 2 з 5 російських балістичних ракет та 81 з 197 БПЛА – ПС ЗСУ

Суд довічно позбавив волі мешканку Херсонської області за державну зраду та колабораціонізм

Внаслідок нічної атаки постраждав БЦ "Сільвер Бріз"

Законопроєкт про обмеження каденцій мерів підвищить корупційні ризики, вважає виконавчий директор АМУ

Глава Мінюсту Нідерландів: немає тривалого миру без справедливості для постраждалих українців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА