11:40 15.05.2020

Мінінфраструктури планує у 2020 році відремонтувати 77 км місцевих автодоріг в Україні

2 хв читати
Мінінфраструктури планує у 2020 році відремонтувати 77 км місцевих автодоріг в Україні

Міністерство інфраструктури України у 2020 році планує відремонтувати 77 км автомобільних доріг місцевого значення за рахунок Державного дорожнього фонду, а також за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.

Як повідомила прес-служба відомства з посиланням на заступника міністра інфраструктури з питань євроінтеграції Наталію Форсюк у п'ятницю, в 2010-2017 рр. щорічно ремонтувалося 0,5-17 км місцевих доріг у кожній області. Починаючи з 2018 року цей показник становив 40-45 км, а в 2020-му його планується збільшити майже вдвічі - до 77 км.

Проте, за її словами, незважаючи на ритмічне зростання виконання робіт, обсяг фінансування територіальних дорожніх фондів на сьогодні недостатній для відновлення усієї протяжності мережі місцевих доріг і реалізації масштабних проектів розвитку інфраструктури в регіонах.

"Частково вирішити це питання можна за рахунок додаткових фінансових ресурсів, зокрема низьковідсоткових кредитів міжнародних фінансових організацій", - цитує прес-служба Форсюк.

Вона також зазначила, що постійні партнери України - Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк - уже висловили готовність надати фінансування обласним держадміністраціям для відновлення і поліпшення мережі місцевих доріг.

За словами заступника міністра, чинне законодавство передбачає можливість залучення місцевих зовнішніх запозичень для виконання ремонтно-будівельних робіт на автодорогах загального користування місцевого значення і комунальної власності, проте жорстко обмежує можливість спрямування коштів територіальних дорожніх фондів - виключно на обслуговування місцевого боргу та розміром не більше ніж 10%.

"Непрогнозованість наповнення місцевих бюджетів, за рахунок яких органи місцевого самоврядування мають погашати зовнішній борг, а також обмеження з використання коштів субвенції з державного бюджету гальмують процес", - зазначила заступник міністра.

Як зазначає відомство, для вирішення цього питання розроблено зміни до Бюджетного кодексу та закону "Про джерела фінансування дорожнього господарства України".

Згідно з ними, місцева влада отримає можливість спрямовувати кошти територіальних дорожніх фондів для погашення не лише витрат з обслуговування місцевого боргу, а й тіла кредиту, притягненого для виконання ремонтно-будівельних робіт на автодорогах загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності розміром до 50% від обсягу отриманої субвенції.

"Отже, органи місцевого самоврядування зможуть гарантувати міжнародним фінансовим організаціям своєчасне та в повному обсязі погашення виплат за місцевими зовнішніми запозиченнями й водночас модернізувати інфраструктуру свого регіону відповідно до європейських стандартів", - підсумувала Форсюк.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Львівський сервісний центр МВС тимчасово закрили у зв'язку зі спалахом коронавірусу серед співробітників

Кабмін України з суботи переходить на надзвичайний режим роботи через погіршення епідситуації з COVID-19 в країні

Український консул у Мінську чекає від білоруської сторони на доступ до затриманих журналістів - громадян України

До 15 вересня відповідальні органи повинні відзвітувати перед Кабміном про умови зберігання селітри

СБУ викрила масштабне розкрадання бюджетних коштів, призначених для соцвиплат учасникам бойових дій

Позови США до Коломойського і Боголюбова обмежать їх у використанні фінпослуг у всьому світі

Кількість загиблих унаслідок жорсткої посадки літака на півдні Індії зросла до 14 людей, понад 120 поранених

Посол Великої Британії і міністр Ткаченко обговорили новий закон про медіа і культурне співробітництво між країнами

У Білорусі затримали двох українських журналістів телеканалу "Настоящее время"

Туреччина призупинила авіасполучення з Казахстаном через COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА