20:00 16.05.2020

Глава Нацбанку України Смолій має намір очолювати центробанк до 2025 року

2 хв читати
Глава Нацбанку України Смолій має намір очолювати центробанк до 2025 року

Голова Національного банку України Яків Смолій заявив про свій намір залишатися на посаді глави центробанку до кінця своєї каденції - 2025р передає видання ВВС News Україна.

"Для голови Національного банку закон передбачає термін каденції 7 років, і є вичерпний перелік підстав, через які може бути змінений глава НБУ. Голова Національного банку призначається і звільняється за поданням президента, а затверджується Верховною Радою. У мене термін каденції завершується в 2025 році. тобто ще є час і багато завдань, які ми повинні здійснити", - сказав Смолій в інтерв'ю виданню.

Він зазначив, що Нацбанк зробив декілька кроків і зробить ще багато для підтримки економіки під час карантину.

"Ми комплексно підійшли до необхідності підтримати економіку в умовах коронакризи ... Ми готові до виходу з карантину і до відновлення", - заявив Смолій.

Зокрема, за його словами, НБУ за два місяці знизив облікову ставку - з 11% до 8% для здешевлення ресурсів для їх доступності для банків і бізнесу. Банкам надається можливість взяти рефінансування на кредитування масштабних довгострокових, зокрема інфраструктурних проектів на період до 5 років.

"Ми вперше спеціально розробили цей новий інструмент для підтримки економіки. Минулої п'ятниці ми провели перший тендер за таким рефінансування і надали банкам 2,4 млрд грн", - сказав глава центробанку.

Крім того, розширено підтримку ліквідності для банків і продовжений термін надання позик для банків - з 30 до 90 днів.

"Такого короткострокового рефінансування ми надали вже 7 млрд грн", - підкреслив він.

Також НБУ відстрочив для банків стрес-тести і проведення виїзних перевірок.

"Самі банки не застосовують штрафи і пеню до своїх позичальників, які не мають можливості платити відсотки. Ми розробили для них рекомендації щодо роботи з клієнтами, зокрема з позичальниками, які найбільше страждають від коронакризи. Тепер банки реструктурують самі позики, відкладають у часі платежі, можуть надати кредити для поповнення оборотних коштів", - додав Смолій.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА