Американські вчені розробляють маски, які виявлятимуть коронавірус
Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) і Гарварда працюють над створенням масок, які зможуть сигналізувати про зараження коронавірусом, пишуть англомовні ЗМІ.
Вчені з лабораторії біоінженерії MIT почали розробляти сенсори для виявлення вірусу Ебола в 2014 році. Група дослідників з інституту, а також їх колеги з Гарварду опублікували своє дослідження в 2016. До цього моменту вони вже адаптували свою технологію для виявлення вірусу Зіка.
В останні кілька тижнів дослідники тестували технологію на здатність виявлення коронавірусу в слині людей. Сенсори, які передбачається вбудовувати в маски, будуть давати флуоресцентний сигнал, якщо у людини буде виявлений коронавірус, коли вона кашляє, чхає чи просто дихає.
Як зазначає Business Insider, маски з вбудованими сенсорами можуть стати дешевшим і швидким способом виявлення коронавірусу. Сенсори, розроблені лабораторією для виявлення вірусу Зіка, показують результат за дві-три години. У 2016 році вчені оцінювали вартість сенсора в $ 20.