08:26 21.05.2020

Індекс глобального розвитку через COVID-19 вперше за 30 років спостережень покаже негативні значення - ООН

2 хв читати
Індекс глобального розвитку через COVID-19 вперше за 30 років спостережень покаже негативні значення - ООН

Коронавірус COVID-19 наніс потрійної шкоди глобальному людському розвитку, надавши негативного впливу одночасно на охорону здоров'я, освіту і доходи людей у всьому світі, і цей індекс уперше з початку відстеження, як очікується, покаже негативні значення, йдеться в доповіді Програми розвитку ООН ( ПРООН)

"За останні 30 років у світі відбулося багато криз, включно з глобальною фінансовою кризою 2007-2009 років. Кожна із них сильно вдарили по людському розвитку, але, загалом, досягнення в сфері розвитку накопичувалися з року в рік. COVID-19 з його потрійним ударом - по охороні здоров'я, освіті та рівнем доходів - може змінити цю тенденцію", - заявив глава програми Ахім Штайнер.

У доповіді про людський розвиток, опублікованій у середу, оцінюється показник, який визначається поєднанням освіти, охорони здоров'я та рівня життя людей у світі, як у багатих, так і в бідних країнах. У ньому йдеться, що COVID-19 - це "збільшувальне скло нерівності в світі".

Очікується, що в 2020 році темпи скорочення людського розвитку будуть набагато вищими в країнах, що розвиваються, які гірше справляються з соціально-економічними наслідками пандемії, ніж фінансово благополучні країни.

Так, за оцінками ПРООН, коли в світі закрили школи через спалах коронавірусу, 86% дітей в країнах з низьким рівнем людського розвитку фактично не отримували освіти, тоді як у країнах з високим розвитком показник склав 20%. Багато в чому це пов'язано з відсутністю доступу до онлайн-навчання.

У ПРООН заявляють, що криза показує, наскільки необхідно "рішуче і орієнтоване на справедливість втручання", оскільки багато країн ще більше відстають у розвитку, якщо не спробувати скоротити розрив між ними і більш благополучними країнами.

У зв'язку з цим в ООН виділяють кілька пріоритетних напрямків для подолання труднощів, викликаних кризою, серед яких: захист систем і служб охорони здоров'я, посилення соціального захисту, захист робочих місць, малого і середнього бізнесу та працівників неформального сектора, сприяння миру і довіри для створення соціальної згуртованості. В ПРООН закликають міжнародне співтовариство сприяти цьому.

ООН почала відслідковувати індекс глобального людського розвитку з 1990 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА