Інтерфакс-Україна
18:56 25.05.2020

МОЗ продовжить враховувати кількість тестувань під час оцінки епідситуації щодо COVID-19

2 хв читати

Міністерство охорони здоров'я продовжить враховувати кількість проведених тестувань на COVID-19 під час оцінки епідситуації для пом'якшення карантинних заходів, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Ми не хочемо прибирати показник тестування (з критеріїв оцінки епідситуації - ІФ), тому що якщо не буде тестувань, то не буде захворюваності, і можна буде лавірувати показниками. Тому ми в МОЗ жорстко стоїмо на цій позиції, що тестування має бути", - сказав він в ефірі каналу "Україна 24".

При цьому Ляшко зазначив, що "якщо кількість проведених тестувань дає змогу стримувати кількість випадків на певному рівні, значить тестувань достатньо".

"У Чернівецькій області, яка найдовше в епідпроцесі, у них рівень тестування на рівні європейського, але, незважаючи на це, там велика кількість контактних, тому там тестують більше. У Сумській і Луганській областях мало випадків, там тестують менше", - сказав він.

Водночас Ляшко наголосив, що ефективність протиепідемічних заходів в Україні та загалом у світі можна буде оцінити лише ретроспективно, згодом.

"Ми проводитимемо ретроспективний аналіз. Усі історії хвороби зберігаються, проводяться розкриття, проводитиметься аналіз - сталася смерть унаслідок COVID-19 чи вона збіглася в часі з COVID-19. Ми не приховуємо статистики, у нас є реальна картина і низький показник летальності, який показував, що карантинні заходи в Україні були впроваджені вчасно та були адекватні ситуації", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський-Путіну: Україна не дозволить контролювати потенційні президентські вибори в країні

Цивільний постраждав внаслідок удару російського дрону по автівці в Харківській області

Гегсет оголосив про початок операції "Удар Яструба" в Сирії, Трамп пояснив причину

На фронті більше 140 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Гегсет оголосив про початок операції "Удар Яструба" в Сирії

Ситуація в енергосистемі України через удари перебуває в найгіршому стані як мінімум з вересня 2024р – МАГАТЕ

Зустріч з американськими та європейськими партнерами в США завершена, домовилися про подальші кроки - Умєров

Україна і Китай обговорили посилення торговельно-економічної співпраці

Регулятори Греції, Болгарії, Румунії, Молдови схвалили 2 нових маршрути постачання газу в Україну

Свириденко пообіцяла повне ресурсне забезпечення Одещини після обстрілу

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА