13:35 27.05.2020

Кількість кіберінцидентів за тиждень зросла майже у 12 разів, кількість DDoS-атак знизилася удвічі - CERT-UA

1 хв читати
Кількість кіберінцидентів за тиждень зросла майже у 12 разів, кількість DDoS-атак знизилася удвічі - CERT-UA

Система кіберзахисту державних інформаційних ресурсів і об'єктів критичної інфраструктури на об'єктах моніторингу в період з 20 по 26 травня зафіксувала 107,56 тис. кіберінцидентів, що майже у 12 разів більше порівняно з попереднім тижнем (9,05 тис.).

"Зростання кількості підозрілих подій практично у 12 разів зумовлене підключенням до системи нових клієнтів", - пояснюють у Держспецзв'язку.

Згідно з його повідомленням, переважна більшість із зареєстрованих кіберінцидентів стосується виявлення нестандартних протоколів або подій (59%), спроб мережевого сканування (35%), виявлення мережевого трояна (2%), спроб отримання прав адміністратора (2%).

Водночас система захищеного доступу державних органів до мережі інтернет заблокувала 47 056 165 різних видів атак, що на 23,7% менше, ніж попереднього тижня. З них 98% - мережеві атаки прикладного рівня. Були також заблоковані 13 DDoS-атак (переважна більшість - на сайти Офісу президента України).

Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA за зазначений період зареєструвала й опрацювала 3,377 тис. кіберінцидентів, що на 11,3% більше, ніж попереднього тижня. Переважна більшість опрацьованих інцидентів належить до доменної зони UACOM (близько 99%). Основна кількість інцидентів стосується поширення шкідливого ПЗ (93% від загальної кількості) та фішингу (4%).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА