Інтерфакс-Україна
21:54 28.05.2020

Домашній арешт екс-нардепа Микитася замінений на арешт із правом застави в 100 млн грн

2 хв читати
Домашній арешт екс-нардепа Микитася замінений на арешт із правом застави в 100 млн грн

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) у четвер задовольнила апеляційну скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) і замінила запобіжний захід колишньому народному депутату Максиму Микитасю у справі про заволодіння квартирами Національної гвардії України.

"Суд апеляційної інстанції погодився з доводами прокурора САП Олексія Скибенка і своїм рішенням скасував постанову слідчого судді від 14 травня 2020 року. За рішенням судді Апеляційної палати ВАКС до екс-нардепа застосовано новий запобіжний захід - тримання під вартою з альтернативою внесення 100 млн грн застави", - повідомляє прес-служба САП, не називаючи прізвища екс-нардепа.

Водночас, з обставин справи випливає, що йдеться саме про Микитася.

Як повідомлялося, 14 травня ВАСК обрав Микитасю запобіжний засіб у вигляді цілодобового домашнього арешту терміном на два місяці, тоді як прокуратура просила ВАКС обрати Микитасю запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення застави сумою 100 млн грн.

Раніше повідомлялося, що досудове розслідування у кримінальному провадженні про незаконне заволодіння майном Національної гвардії на суму понад 81 млн грн завершено, захисту підозрюваних, серед яких колишній народний депутат і екс-командувач Нацгвардії, надано матеріали справи для ознайомлення.

Після укладення між Міністерством внутрішніх справ України та будівельною компанією договору спорудження будинку в Печерському районі Києва, який згодом було перебудовано в житловий комплекс "Аристократ", група осіб вирішила укласти додаткові угоди для обміну нерухомого майна в ЖК "Аристократ" на нерухоме майно в ЖК "Оберіг" для заволодіння частиною зазначеного майна під час обміну. Для реалізації плану було виконано оцінку майна з метою зменшити кількість нерухомості в ЖК "Оберіг" та ЖК "Казка", яке має бути передане при обміні шляхом безпідставного заниження вартості нерухомості в ЖК "Аристократ" і збільшення вартості такого майна в ЖК "Оберіг".

У результаті укладення та виконання додаткових угод було втрачено активи на загальну суму 81 млн 635 тис. 448 грн.

У травні 2019 року САП погодила повідомлення про підозру колишньому командувачу НГУ Юрію Аллерову, генеральному директору компанії-забудовника та оцінювачу за фактом заволодіння майном НГУ. В липні того самого року повідомили про підозру виконавчому директору компанії-забудовника.

2 жовтня 2019 року НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому народному депутату Верховної Ради, власнику ТОВ "Укрбуд девелопмент" (Київ) Максиму Микитасю.

21 січня 2020 року прокурори САП повідомили екс-заступнику президента держкорпорації "Укрбуд" В'ячеславу Мармишу про підозру в пособництві в заволодінні майном Нацгвардії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Резерв+ буде нова функція для військовозобов'язаних

Зеленський: Наступного тижня будуть важливі перемовини не тільки в нашої делегації, а й у мене

Зеленський: Коли Росія хоче ще й кілометри української землі – це про довічну владу для них

Уряд працюватиме над доступом ветеранів з інвалідністю до іспитів на водійські права - Свириденко

Зеленський: Делегації України та США зустрінуться, зокрема працюватимуть над гарантіями безпеки

Уряд України та ООН підписали чотирирічну рамкову програму співробітництва в сфері сталого розвитку - Качка

До 83 зросла кількість жертв пожежі в Гонконгу, ще 250 – зникли безвісти

Зеленський та очільниця МЗС Латвії обговорили оборонну підтримку України

"Укренерго" застосовуватиме погодинні відключення у п'ятницю на рівні четверга та середи - від 0,5 до 2,5 черг

У Запорізькій області росіяни вбили п'ятьох українських захисників, що потрапили у полон, - Офіс генпрокурора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА