Події

Інтернет-компанії розкритикували указ Трампа про регулювання соцмереж

Представники Twitter заявили, що указ президента США Дональда Трампа про соціальні мережі загрожує свободі інтернету.

Указ Трампа "є реакційним і політизованим підходом", загрожує "майбутньому онлайн-висловлювань та інтернет-свободам", йдеться в заяві компанії.

Facebook і Google також заявили, що указ Трампа може завдати шкоди інтернету і цифровій економіці.

"Піддаючи компанії потенційній відповідальності за все, що говорять мільярди людей у всьому світі, тим самим карають компанії, які вважають за краще вирішувати спірні моменти, і заохочують платформи цензурувати всі, що може образити будь-кого", - сказав представник Facebook Енді Стоун у своїй заяві.

"Підрив розділу 230 таким чином завдасть шкоди американській економіці і її глобальному лідерству в галузі свободи інтернету", - зазначила в свою чергу прес-секретар Google Ріва Шуто.

Президент США Дональд Трамп підписав указ, який, як очікується, дасть владі більше можливостей для регулювання діяльності соцмереж, повідомляє Білий дім.

Згідно з текстом указу, він націлений на 230 розділ американського акту про благопристойності при телекомунікації 1996 року. Розділ 230 передбачає широкий імунітет для веб-сайтів, які курирують і модерують власні платформи. У ньому наголошується, що провайдер інтерактивного комп'ютерного сервісу не може розглядатися як видавець або самостійне джерело інформації, наданої третьою особою.

Тим часом в указі йдеться: "Коли великі і впливові компанії соціальних мереж піддають цензурі думки, з якими вони не згодні, вони виявляють небезпечну владу. Вони перестають функціонувати як пасивні дошки оголошень і повинні розглядатися як творці контенту".

Раніше Twitter привласнила одному з повідомлень Трампа маркування, що зазначало, що "твіт" може містити недостовірну інформацію.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ