Інтерфакс-Україна
08:11 30.05.2020

Держкомісію з реабілітації жертв політичних репресій створять в Казахстані

1 хв читати
Держкомісію з реабілітації жертв політичних репресій створять в Казахстані

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив створити державну комісію з реабілітації жертв політичних репресій.

"Для завершення роботи з відновлення історичної справедливості мною доручено створити Державну комісію з реабілітації жертв політичних репресій", - сказав Токаєв у своєму зверненні з нагоди Дня пам'яті жертв політичних репресій і голоду, опублікованому на сайті президента в суботу.

"Всі ми пам'ятаємо, якої колосальної шкоди завдав "великий терор" народам, які проживали на території радянської держави. За роки репресій в Казахстан було заслано понад п'ять мільйонів людей з усіх куточків Радянського Союзу. Через жорна репресій пройшло близько 100 тисяч казахстанців, понад 20 тисяч з яких були розстріляні", - зазначив президент.

Він підкреслив, що скорботним символом жорстокості і цинізму тих років став Акмолинський табір дружин зрадників батьківщини ("АЛЖИР"), куди етапували близьких родичів, дружин і дітей політичних в'язнів.

"Сьогодні ми з гіркотою згадуємо і тих, хто загинув від голоду в роки колективізації, або був змушений покинути свою батьківщину. Ця біда спіткала близько трьох мільйонів людей", - зазначив Токаєв.

У Казахстані в 1993 році був прийнятий закон про реабілітацію жертв масових політичних репресій, а в 1997 році указом першого президента Нурсултана Назарбаєва 31 травня оголошено Днем пам'яті жертв політичних репресій.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала додаткові системи протиракетної оборони Patriot

Одна людина загинула і четверо постраждали внаслідок ударів ворога по Дніпропетровській області - ОВА

Гран-прі КМК "Молодість" отримав фільм "Втомлені" українського режисера

Філіппіни уклали з Канадою угоду про статус перебування збройних сил для стримування Китаю

У передмісті Харкова постраждала людина через ворожий авіаудар

Зеленський: Україна зміцнила компонент Patriot у системі ППО, будуть і подальші результати

Під час комбінованих ударів по Дніпропетровщині загинули і поранені військові ЗСУ

Продюсер Полякової про недопуск на нацвідбір "Євробачення-2026": Спробую ще кілька форматів досудового врегулювання

Кількість постраждалих у Підлимані Харківської області зросла до трьох, одна з них в особливо тяжкому стані

Суддя вчинила смертельну ДТП на Прикарпатті - ДБР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА