20:51 30.05.2020

ЄС закликає США не розривати відносини з ВООЗ

2 хв читати
ЄС закликає США не розривати відносини з ВООЗ

Глобальна загроза пандемій вимагає міжнародного співробітництва, тому США повинні переглянути оголошене ними рішення про припинення відносин з Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), заявляють в Євросоюзі.

"ВООЗ повинна і надалі бути в змозі керувати міжнародними заходами реагування на пандемію, нинішніми і майбутніми. Для цього потрібні участь і підтримка всіх. Перед обличчям цієї глобальної загрози зараз настав час для розширення співпраці і спільних рішень", - йдеться в заяві голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн і глави дипломатії ЄС Жозепа Борреля.

"Слід уникати дій, що послаблюють міжнародні результати. В цьому контексті ми закликаємо США переглянути своє оголошене рішення", - заявили високопоставлені представники ЄС.

У поширеному в суботу в Брюсселі документі зазначається, що під час загальної боротьби проти пандемії COVID-19 "головним завданням для всіх є порятунок життів, стримування і пом'якшення цієї пандемії".

"Європейський союз продовжує підтримувати ВООЗ і вже надав додаткове фінансування", - нагадали фон дер Ляєн і Боррель.

Вони також зазначили, що в ініційованій ЄС резолюції, прийнятій консенсусом 19 травня на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я, "всі держави-члени ВООЗ погодилися почати найближчим часом неупереджену, незалежну і всеосяжну оцінку уроків, витягнутих з міжнародних заходів у відповідь у сфері охорони здоров'я на коронавірус, особливо з метою посилити в майбутньому підготовку глобальної санітарної безпеки".

В Євросоюзі вважають, що оцінка глобальних дій у відповідь на COVID-19 необхідна, оскільки "є уроки, які слід винести з цієї пандемії, її спалаху і реагування на неї". Оцінка такої колективної роботи на міжнародному рівні є процесом, спрямованим на зміцнення безпеки в сфері охорони здоров'я, зазначають у Брюсселі.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що ВООЗ відмовилася провести потрібні реформи, і Вашингтон розриває всі зв'язки з цією організацією.

"Оскільки вони не змогли реалізувати необхідні затребувані реформи, то ми сьогодні перериваємо наші відносини з Всесвітньою організацією охорони здоров'я та перенаправляємо наші фінансові кошти для інших невідкладних проблем у світі в сфері охорони здоров'я", - заявив він під час виступу у Білого дому.

Трамп підкреслив, що, хоча США представляли детальний план реформ ВООЗ, в організації відмовилися піти назустріч.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА