12:05 07.06.2020

Батьки не повинні самостійно закуповувати ЗІЗ і санітайзери для дитячих садків - Степанов

3 хв читати
Батьки не повинні самостійно закуповувати ЗІЗ і санітайзери для дитячих садків - Степанов

Батьки не мають самостійно закуповувати необхідні для роботи дитячих садків в умовах карантину засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), а також санітайзери і термометри, сказав міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

"Закупівлі засобів індивідуального захисту для співробітників, антисептиків, масок і інших засобів, які застосовуються в дитячих садках, згідно з рекомендаціями МОЗ у зв'язку з карантинними обмеженнями, мають робити лише власники цього закладу. Ніде не передбачено, щоб батьки самі це закуповували. Згідно із законодавством це повинні робити власники", - сказав Степанов на брифінгу в неділю.

Міністр також зазначив, що вимоги до батьків з боку адміністрацій деяких дитячих садків –"надавати довідки з роботи і підписувати папери, що батьки не матимуть претензії, якщо дитина захворіє на Covid-19 в дитсадку" – є незаконними.

"Щодо довідок і підписання якихось паперів, це така цілковита самодіяльність керівництва садка, яка не передбачена жодним нормативним актом в Україні. Я вважаю, що в таких випадках потрібно скаржитися власнику садка – органам місцевої влади або приватному власнику", - пояснив Степанов.

Як повідомлялося, з 25 травня було дозволено роботу дошкільних освітніх закладів. Для відновлення роботи після карантину вони матимуть виконувати низку приписів, зокрема, проводити регулярний температурний скринінг співробітникам і дітям, посилено дезінфікувати приміщення. Також заборонено користуватися багаторазовими рушниками та м'якими іграшками, слід обмежити контакт між дітьми з різних груп.

Відповідні тимчасові рекомендації щодо організації роботи дитячих садків на період карантину, введеного в рамках протидії поширенню коронавірусної хвороби Covid-19, підписані головним державним санітарним лікарем і опубліковані на сайті Міністерства охорони здоров'я.

На вході в дитсадок його співробітники і діти матимуть проходити температурний скринінг. Також протягом дня, щонайменше раз на чотири години, співробітники мають вимірювати дітям температуру. Дітей із температурою вище 37,2 градуса та симптомами гострого респіраторного захворювання ізолюватимуть, про що сповіщатимуть медпрацівників і батьків.

Усі співробітники дитсадків повинні носити маски або респіратори протягом робочого дня, приділяти особливу увагу дезінфекції рук і мити їх з милом або обробляти спиртовмісними антисептиками щонайменше раз на дві години. Заклади дошкільної освіти повинні забезпечити співробітників засобами індивідуального захисту, проводити дезінфекцію поверхонь щонайменше раз на дві години, вологе прибирання два рази на день, а також провітрювати приміщення протягом дня.

У період карантину в дитячих садках буде заборонено, зокрема, використання багаторазових рушників, м'яких іграшок і килимів із довгим ворсом; перебування в приміщенні у вуличному взутті; проведення заходів за участю дітей більше ніж з однієї групи; проведення батьківських зборів інакше як дистанційно.

На час адаптивного карантину МОЗ рекомендує надавати пріоритет активностям на свіжому повітрі; створити максимальну дистанцію в групі і під час харчування; обмежити заняття, що потребують фізичного контакту або додаткового інвентарю; розробити графік прогулянок таким чином, щоб не допустити змішування груп.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА