20:04 08.06.2020

Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

2 хв читати
Обвинувачення на судовому процесі з МН17 почало презентацію проведеного розслідування

Обвинувачення на судовому процесі про збитий МН17 почало доповідь про те, як проводилося розслідування. Презентація продовжиться на наступному засіданні у вівторок.

Про хід розслідування доповідали три прокурори: Вард Фердінандуссе (Ward Ferdinandusse), Тейс Бергер (Thijs Berger) і Дейді Вуі-А-Цой (Dedy Woei-A-Tsoi). Зараз відбуваються так звані "досудові слухання", в рамках яких суд повинен встановити, чи готова справа для розгляду по суті.

"Сьогодні ми представимо детальну презентацію послідовності того, що сталося і пояснень подій в районі падіння літака і того що там відбувалося", - сказала Вуі-А-Цой на початку презентації, в деталях розповівши про події на Сході України. "Літак був збитий в зоні війни", в якій "Росія грала і грає важливу роль", - зазначила прокурор.

Вона нагадала, що слідство розробляло всі можливі версії трагедії, як-то вибух на борту, атака винищувача, використання іншої, ніж Бук, ракети і безпосередньо використання ракети Бук. Останній сценарій слідство розглядало з двох сторін - з якої території була запущена ракета. "Точка запуску перебувала на території, яку контролювали сепаратисти", - зазначила Вуі-А-Цой.

У свою чергу Бергер розповів, що для встановлення типу ракети, з якої був збитий повітряний лайнер, Україна надала слідству дві ракети, які були підірвані на її території в рамках експерименту з тим, щоб у слідства була можливість порівняти сліди ураження з тими, які були виявлені як в уламках літака, так і в тілах жертв трагедії. "В Україні в 2016 році було проведено два тести. Були підірвані окремо боєголовка і окремо ціла ракета, щоб можна було оцінити ураження, нанесені цілою зброєю. Тести були записані на відеокамери з високою швидкістю", - повідомив він.

Також він продемонстрував на моніторах у залі суду відео, в якому на уповільнених кадрах були показані обидва вибухи. За словами прокурора, було встановлено, що вибух стався з лівого боку від кабіни пілота - в тілі капіталу було знайдено 29 металевих фрагментів. Крім того, металеві предмети були виявлені в уламках літака, особистих речах загиблих і документах команди. "Візуальна перевірка показала, що кабіна пошкоджена з лівого боку", - констатував прокурор. Всього було знайдено 370 фрагментів, які порівняли з фрагментами підірваної в рамках експерименту ракетою.

Говорячи про пошуки свідків, Вуі-А-Цой повідомила, що були ті, хто бачив, як літак був збитий винищувачем, були і ті, хто бачив запуск ракети, були і такі, які надавали фальсифіковані докази, що "було проплачено Росією".

Обвинувачення також розповіло про телефонні розмови, надані СБУ, які стосувалися злочину, автентичність яких була перевірена різними способами.

Прокурори продовжать доповідь про слідство у вівторок.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ЄС готові обговорювати тимчасову відмову від патентів на вакцини проти COVID-19

Найближчим часом система відеомоніторингу Custody Records запрацює ще в п'яти регіонах

У Великій Британії зафіксовано найвищий за останні роки рівень смертності від алкоголізму

У Львівській області почали працювати дві мобільні групи з протидії домашньому насильству

ДБР розслідує загибель прикордонника на озері Тудорове в Одеській області

ВРП підтримує позицію Венеціанської комісії щодо необхідності законодавчого визначення критеріїв доброчесності членів Ради

Генсек ООН вітає готовність США на час відмовитися від патентів на вакцини від COVID-19

Блінкен попередив Київ, що корупція - загроза для демократії

Офіс генпрокурора отримав підтвердження інформації про затримання в Іспанії підозрюваного у вбивстві міліціонерів під час акцій протесту у 2014 році

ОАСК просять заборонити голові ЦВК вносити президентові подання про дострокове припинення повноважень члена комісії Віталія Греня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА