10:49 16.06.2020

Примусова паспортизація РФ у Криму - це елемент репресивної політики держави-агресора стосовно громадян України - МЗС

3 хв читати
Примусова паспортизація РФ у Криму - це елемент репресивної політики держави-агресора стосовно громадян України - МЗС

Примусова паспортизація - це елемент репресивної політики держави-агресора стосовно громадян України, які змушені жити в умовах окупації, вона також є елементом системного тиску російської окупаційної адміністрації на громадян України, заздалегідь спланованим і цинічно реалізованим, заявило Міністерство закордонних справ України.

"Останніми днями в інформаційному просторі спостерігається штучна дискредитаційна кампанія щодо російських паспортів, що нав'язувала громадянам України російська окупаційна адміністрація Криму з березня 2014 року. Примусова паспортизація - це елемент репресивної політики держави-агресора стосовно громадян України, які змушені жити в умовах окупації. Після незаконної окупації і спроби анексії Росія грубо порушила як українське законодавство, так і міжнародне право", - йдеться в заяві МЗС, оприлюдненій у вівторок.

Як зазначено, закон України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15 квітня 2014 року чітко визначає, що примусове автоматичне набуття громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, громадянства Російської Федерації не визнається Україною та не є підставою для втрати громадянства України. А стаття 45 Положення про закони та звичаї суходільної війни, затвердженого IV Гаазькою конвенцією 1907 року, забороняє примус населення окупованих територій до присягання на вірність державі-окупанту, а отже, і до примусової зміни громадянства.

"Нав'язана паспортизація є також елементом системного тиску російської окупаційної адміністрації на громадян України, заздалегідь спланованим і цинічно реалізованим. Громадяни України, що проживають в АР Крим і м. Севастополі, фактично були позбавлені права вибору", - наголосили в українському міністерстві.

У відомстві також звернули увагу на те, що можливості відмови від російського громадянства були жорстко обмежені шляхом визначення недостатньої кількості відповідних центрів і занадто коротких термінів прийому заяв про відмову. Крім того, у разі відмови жителів Криму від отримання російських паспортів штучно обмежувалися їхні права на працевлаштування, медичний захист, соціальну і пенсійну допомогу. Відсутність російського паспорта могла також стати причиною примусової депортації з та заборони в'їзду на територію АРК та м. Севастополя.

Невід'ємним аспектом автоматичної паспортизації була й загроза переслідування проукраїнських активістів, зокрема журналістів, з боку окупаційної влади. Історія окупації засвідчила, що жителі Криму мали всі підстави для побоювань, що через подачу заяв про відмову від російського громадянства окупаційна влада здійснювала "інвентаризацію" опонентів для проведення репресій.

В українському міністерстві зазначили, що громадяни України були змушені отримувати російські паспорти ще й для того, щоб зберегти власні оселі, майно на окупованому півострові. Нещодавнє підписання президентом РФ Володимиром Путіним указу про позбавлення українських громадян можливості володіння землею в тимчасово окупованому Криму - черговий крок до нав'язування російського громадянства і грубого порушення міжнародного права, йдеться в заяві.

"Україна захищатиме права та інтереси громадян України, що проживають в умовах окупації в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі. Крим - це Україна", - наголосили в МЗС України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА