11:54 16.06.2020

ВР упровадила систему грантової підтримки державою сфери культури, креативних індустрій і туризму

2 хв читати
ВР упровадила систему грантової підтримки державою сфери культури, креативних індустрій і туризму

Народні депутати України проголосували в другому читанні за надання державної підтримки галузі культури, креативним індустріям, туризму, малому і середньому бізнесу в зв'язку з карантином, пов'язаним із поширенням коронавірусної хвороби.

За відповідний законопроект №3377 про внесення змін до низки законів у другому читанні проголосували 343 народних депутати.

Так, законопроект пропонує розповсюдити державну підтримку у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроектів: для національних ігрових фільмів, анімаційних фільмів, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, телевізійних серіалів і фільмів-дебютів, в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості відповідного кінопроекту.

Відповідно до законопроекту, тимчасово, на період карантину та до 31 грудня 2020 року, телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги, які використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Автори законопроекту також пропонують зменшити плату за наймання (оренду) майна на вимогу наймача (закладу культури), який провадить підприємницьку діяльність із використанням цього майна протягом усього часу, коли майно не могло використовуватися у підприємницькій діяльності в повному обсязі через упроваджені на час карантину обмеження і (або) заборони.

Документ також передбачає внесення змін до порядку надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва і малого підприємництва, передбачивши 0% суми наданого кредиту до кінця 2020 року під цільове використання, забезпечення фонду заробітної плати суб'єктами туристичної діяльності, закладами культури, іншими суб'єктами господарювання, які здійснюють основну економічну діяльність у видах, що входять до креативних індустрій.

Законопроект вводить адресну фінансову підтримку туроператорам, які зазнали значних, незапланованих витрат і забезпечили повернення громадян України з-за кордону у зв'язку з поширенням COVID-19.

Автори також внесли зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті Українському інституту книги для підтримки книговидавничої справи і популяризації української літератури у світі, передбачивши видатки на придбання книжкової продукції, зокрема електронних видань, для поповнення бібліотечних фондів публічних бібліотек за рахунок бюджетних коштів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У Києві за минулу добу Covid-19 виявлено у 232 осіб, серед них 16 дітей і п'ять медпрацівників

В Україні за добу виявлено 1 847 нових випадків зараження Сovid-19, 633 одужали, 33 нових жертв вірусу

У Грузії термін обов'язкового карантину скорочено до 12 днів

Офіс генпрокурора продовжить заочно залучати "вагнерівців" до відповідальності, незважаючи на їх видачу Росії

В Іспанії вводять додаткові обмеження через зростання кількості нових випадків захворювання коронавірусом

В Італії зафіксували найбільше з кінця травня зростання кількості хворих коронавірусом

Профспілки Білорусі зажадали звільнити громадян, які не порушували громадський порядок під час протестних акцій

Помпео обговорить у Варшаві посилення співпраці в сфері оборони

Кількість інфікованих СOVID-19 у світі перевищила 21 млн, кількість жертв - 764 тис.

Білорусь відмовила у в'їзді євродепутату Бедрану

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА