Інтерфакс-Україна
13:52 16.06.2020

ВР заборонила нараховувати штрафні санкції за кредитами під час карантину і в 30-денний період після його завершення

1 хв читати

Верховна Рада затвердила у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину (№3297).

За відповідний законопроект на засіданні у вівторок проголосували 344 народних депутати.

Згідно з пояснювальною запискою, розміщеною на сайті Верховної Ради, законопроект спрямований на захист суб’єктів господарювання від нарахування у період карантину та у 30-денний період після завершення карантину штрафів і пені за кредитами.

Із цією метою вносяться доповнення до Господарського кодексу України, згідно з якими у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів, і у тридцятиденний період після дня його завершення, позичальник звільняється від обов'язків сплатити на користь кредитодавця неустойку, штраф, пеню за прострочення, йдеться в документі.

"Введення Кабінетом Міністрів карантину для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 (...) негативно впливає на здійснення господарської діяльності в Україні. Негативного впливу зазнають усі суб’єкти господарювання за наслідками введення обмежень, передбачених карантином. А це значно ускладнює або взагалі унеможливлює своєчасну виплату платежів за кредитами (позиками)", - наголошується в пояснювальній записці.

Як повідомляється на сайті ВР, ініціатором законопроекту є член фракції "Слуга народу" Вікторія Кінзбурська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Сумщині поліція ліквідувала злочинну групу, яка розкрадала нафтосировину в промислових обсягах

Генштаб повідомив про ураження нафтобази, РЛС та інших важливих об’єктів ворога

Ситуація в енергосистемі вранці ускладнилася через вихід частини генерації в аварійний ремонт – "Укренерго"

Кличко: Мер Варшави передав Києву 90 генераторів

СБУ оприлюднила допит окупанта, який разом зі співслужбовцем розстріляв 9 українських військовополонених

Велика Британія розуміє і поділяє розчарування Зеленського через продовження варварської війни – ЗМІ

У Департаменті фінансів КМДА проходять слідчі дії

Голова ТСК Гончаренко запросив генпрокурора на засідання комісії для надання пояснень щодо операції "Мідас"

Зеленський обговорив із переговорною групою формати зустрічей в ОАЕ

Росіяни витратили на масований удар 20 січня понад $131 млн – ГУР МО

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА