08:21 21.06.2020

Президент Єгипту закликав армію бути готовою до вторгнення в Лівію

2 хв читати
Президент Єгипту закликав армію бути готовою до вторгнення в Лівію

Єгипет може здійснити вторгнення до Лівії на законних підставах, заявив президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі, закликавши армію бути готовою до дій за кордоном, повідомляють ЗМІ.

"Будь-яке пряме втручання з боку єгипетської держави тепер набуло міжнародної легітимності", - цитують ЗМІ заяву президента, який виступив перед присутніми після відвідин бази єгипетських ВПС біля кордону з Лівією.

Перед виступом він поспілкувався з військовослужбовцями авіабази, заявивши: "Будьте готові виконати будь-яку місію тут, всередині наших кордонів - або, якщо це необхідно, за межами наших кордонів".

Під час промови після відвідин бази ас-Сісі сказав, що Єгипет має право захищатися після отримання "прямих погроз" від "терористичних ополченців і найманців", підтримуваних в Лівії іноземними державами.

Він пояснив, що основними цілями будь-якого втручання будуть захист 1,2 тис. кілометрів західного кордону Єгипту, сприяння досягненню припинення вогню і відновлення стабільності і миру в Лівії.

Раніше Єгипет виступив з ініціативою про припинення вогню в Лівії, запропонувавши створити обрану керівну раду.

Пропозицію підтримали Росія, Сполучені Штати і Об'єднані Арабські Емірати, але цей план відкинула Туреччина.

У Лівії протягом тривалого часу паралельно існують два органи виконавчої влади: визнаний ООН уряд національної згоди (УНЗ) Фаїза Сарраджа, який перебуває в Триполі і тимчасовий кабінет Абдалли Абдуррахмана ат-Тані, який діє на сході країни і підтримуваний Лівійською національною армією Халіфи Хафтара.

Останнім часом сили УНЗ за військової підтримки Туреччини активно тіснять армію Хафтара.

За даними західних ЗМІ, сили Хафтара підтримують Росія, Франція, Саудівська Аравія, ОАЕ, Єгипет. На боці уряду в Триполі, зі свого боку, виступають Туреччина, Катар і Італія.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА