Інтерфакс-Україна
12:46 22.06.2020

Половина українців не шкодують про розпад СРСР - опитування КМІС

2 хв читати
Половина українців не шкодують про розпад СРСР - опитування КМІС

 Половина українців (50,1%) не шкодують про розпад СРСР, але при цьому кожен третій (33,5%) шкодує.

Згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) наприкінці травня, серед виборців президента Володимира Зеленського 52,7% не шкодують про розпад СРСР, а 28,7% шкодують.

Серед виборців потенційних кандидатів на посаду президента більше шкодують про розпад СРСР виборці співголови фракції "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка (81,5% шкодують проти 9,7%, які не шкодують), найменше - виборці п'ятого президента Петра Порошенка (3,8% шкодують і 88,2% не шкодують). Серед виборців лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко приблизно однакова кількість шкодують (39,3%) і не шкодують (38,9%) про розпад СРСР.

Серед виборців відповідних партій також простежуються схожі тенденції. Так, 53,6% виборців "Слуги народу" не шкодують про розпад СРСР, 28,4% - шкодують. 83,2% виборців "ОПЗЖ" шкодують про розпад СРСР, а 93,9% виборців "Європейської солідарності" не шкодують. При цьому не шкодує про розпад СРСР переважна більшість виборців таких партій, як "Голос" і "Сила і честь" і трохи більше половини виборців "Партії Шарія".

Якщо на заході України переважна більшість населення не шкодує (69% проти 15%), то в Центрі України співвідношення - 51% до 32%. На Півдні, Сході й Донбасі переважають ті, хто шкодує про розпад СРСР: 41,5-49% залежно від регіону проти 35-39% тих, хто не шкодує.

34,7% респондентів вважають, що перебування України у складі СРСР дало їй більше користі, ніж шкоди, а в 2013 році таких було 47,6% (для коректності порівняння з вибірки 2013 року були вилучені тимчасово окуповані АР Крим і окремі території Донецької та Луганської областей). Про більшу шкоду наразі говорять 27,9% респондентів (а в 2013 році таких було 17,9%).

Хоча з заходу на схід України зростає частина тих, хто вважає, що перебування в СРСР дало Україні більше користі (з 18,9% на заході до 52,1% на Донбасі), але при цьому з 2013 року в усіх регіонах стало менше тих, хто так вважає.

З 24 по 31 травня 2020 року КМІС провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assistedtelephoneinterviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). У вибірці не враховуються території, що їх тимчасово не контролює влада України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Під час опитування проведено 2000 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,2% - для показників, близьких до 50%, 2,1% - для показників, близьких до 25%, 1,4% - для показників, близьких до 10%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський лідерам країн-членів JEF: коли ми доб’ємося припинення вогню, нам потрібен буде моніторинг

Робота Коаліції охочих допоможе посилити всю наявну архітектуру безпеки Європи – Зеленський лідерам країн-членів JEF

Коментувати ефіри "Євробачення-2025" в Україні будуть телеведучий Мірошниченко, громадський діяч Педан, комік Куран і співачка alyona alyona

Каллас припускає, що США рано чи пізно приєднаються до Спецтрибуналу

Революція на воді: як дрони Magura нищать російські кораблі

Шмигаль: сьогодні приймається політичне рішення, наступний крок - запуск юридичної процедури створення Спецтрибуналу

Сибіга: У Львові приймаються політичні документи щодо трибуналу, попереду – процедурно-формальне схвалення і угода з Радою Європи

Держави ЄС вже зобовʼязалися надати Україні щонайменше 1,35 млн снарядів до кінця року - Сибіга

Ратифікована угода про корисні копалини виглядає стандартизованою інвестугодою без дискримінаційних положень – юрист

Сибіга анонсував зустріч з угорською стороною щодо вступу в ЄС: ми налаштовані на конструктивний діалог

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА