12:32 23.06.2020

Україна понад 20 років не виконувала низки стратегічних рекомендацій Європейського комітету з питань запобігання катуванням

2 хв читати
Україна понад 20 років не виконувала низки стратегічних рекомендацій Європейського комітету з питань запобігання катуванням

 Аналіз Європейського комітету з питань запобігання катуванням свідчить про тривале невиконання Україною низки стратегічних рекомендацій.

"Проведений аналіз свідчить про тривале, понад 20 років, невиконання Україною низки стратегічних рекомендацій Європейського комітету з питань запобігання катуванням", - йдеться у висновках аналізу рекомендацій щодо пенітенціарної системи України.

Серед них: небажаність колективного тримання в камерах; норми площі в СІЗО (на сьогодні становлять 2,5 кв. м замість 4 кв. м); надмірна ізоляція осіб під вартою, і від зовнішнього світу, і в середині установ; відсутність зайнятості для осіб під вартою та засуджених на довічний термін; недостатня зайнятість для осіб у колоніях; систематична сегрегація засуджених на довічний термін від інших засуджених; частота і порядок проведення побачень; порядок застосування та умови дисциплінарної ізоляції; фіксація тілесних ушкоджень; видача гігієнічних засобів; якість харчування; медичне обслуговування.

Зазначається, що проаналізовано й нові рекомендації, які також не виконуються, хоча деякі з них висловлюють уже 10-15 років.

Серед них: збільшення частоти миття ув'язнених до двох разів на тиждень; запровадження роботи з наркозалежними; зміна порядку відеонагляду за засудженими, щоб забезпечити право на приватність; скасування плати за побачення; скасування 24-годинних змін персоналу у в'язницях, поліпшення умов праці; зміна конструкцій та розмірів прогулянкових двориків; скасування ст. 391 КК (злісна непокора законним вимогам адміністрації установи виконання покарань); підпорядкування тюремної медицини Міністерству охорони здоров'я; створення перспективи звільнення для довічно засуджених.

Крім того, у звіті також йдеться про рекомендації системного характеру: запровадження позитивних відносин між персоналом і ув'язненими; подолання насильства між ув'язненими, неприпустимість використання адміністрацією одних ув'язнених для контролю інших; забезпечення належної меддопомоги; будівництво нових СІЗО або перебудова і ремонт наявних.

"Кількість невиконаних рекомендацій комітету вже давно перевищує кількість виконаних... Невиконання багатьох рекомендацій, які повторюються протягом десятків років, свідчить про фундаментальні проблеми у ставленні України до своїх міжнародних зобов'язань у сфері захисту прав ув'язнених. Ця проблема має тенденцію до постійного зростання. Так само, як і кількість невиконаних рекомендацій", - наголошується у звіті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сирський обговорив із головою Об'єднаного комітету начштабів США Брауном потреби ЗСУ та стратегічні питання

Українська авіація за добу завдала ударів по 14 місцях скупчення окупантів та їхньої техніки

Окупанти за добу завдали чотири ракетних і 77 авіаударів по Україні, обстріляли близько 100 міст і сіл

Житель Вовчанська загинув унаслідок пожежі, спричиненої ворожим обстрілом

Генштаб: ЗС України відбили за добу на новопавлівському напрямку 13 атак окупантів, на бахмутському - 11

Посли G7 стежать за відбором нового керівництва ВККС

Зеленський обговорив із делегацією групи Європарламенту Renew Europe військову допомогу та євроінтеграцію України

Засновника криптобіржі FTX Сема Бенкмана-Фріда засуджено до 25 років в'язниці

Нікопольський район протягом дня зазнав п’яти артилерійських обстрілів і п’яти атак БПЛА

Зеленський провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Джонсоном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА