10:59 22.04.2011

Україна готова розпочати переговори щодо створення зони вільної торгівлі з країнами Митного союзу – Грищенко

2 хв читати
Україна готова розпочати переговори щодо створення зони вільної торгівлі з країнами Митного союзу – Грищенко

Україна готова розпочати переговори щодо створення зони вільної торгівлі з країнами Митного союзу, заявляє міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"З метою врегулювання всіх проблем українська сторона готова до відпрацювання питання по підписання угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Митним союзом, яка передбачатиме обопільне скасування або поступове зниження митних тарифів, тарифних обмежень для взаємної торгівлі та інші заходи", - заявив він у парламенті в п'ятницю.

Глава МЗС додав, що Україна розраховує на професійний діалог з Митним союзом з метою захисту інтересів вітчизняних товаровиробників.

"В ідеалі така угода має стати повною і всеохоплюючою", - додав міністр.

Крім того, він допустив, що в контексті співпраці з Митним союзом можливе підписання секторальних угод в тих галузях, які становлять взаємний інтерес.

Коментуючи обговорення цього питання з російською стороною, К.Грищенко зазначив: "За його словами (прем'єра РФ Володимира Путіна - ІФ), виграш України складе від $6,5 до 9 млрд на рік ... я думаю, що такі оцінки, напевно, обгрунтовуються на певних розрахунках російської сторони. З нашої сторони важливо бачити не тільки найближчу перспективу, а й враховувати реальні можливості і реальні перспективи нашого входження на той чи інший ринок".

Водночас, К.Грищенко наголосив: "Ми повинні враховувати, що європейський ринок у декілька разів перевищує за розмірами ринок Митного союзу, споживчий потенціал ВВП в Європі набагато більше ніж у Росії, Казахстані та Білорусі".

"Нам потрібно працювати як з Європейським союзом, так і з Росією, Казахстаном, Білоруссю окремо і в рамках Митного союзу", - резюмував глава МЗС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА