Інтерфакс-Україна
13:34 22.04.2011

Луценко почав голодування

2 хв читати
Луценко почав голодування

Екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко в п'ятницю, як і обіцяв напередодні, розпочав голодування, повідомляє сайт партії "Народна самооборона".

"Юрія Луценка не вдалося відговорити від його наміру розпочати голодування. З сьогоднішнього дня він тільки питиме воду", - наголошується в повідомленні.

Ю.Луценко зважився на такий крок навіть незважаючи на вмовляння дружини Ірини відмовитися від свого задуму через стан його здоров'я. "Однак Юрій Луценко стоїть на своєму: голодування - це останній шанс зрушити справу з місця, тому що юридичні методи вже вичерпано", - наголошується в повідомленні.

"Символічно, що Луценко розпочав голодування на Страсну п'ятницю. Однак про розговіння на Великдень не може йтися. Юрій Віталійович - загартована людина і людина слова, як сказав - так і буде", - зазначають його соратники.

Підтримкою екс-главі МВС будуть дії Європейського суду, запит від якого до Кабінету міністрів про ситуацію навколо Ю.Луценка вже надійшов.

Водночас, народний депутат України Юрій Гримчак (фракція "Наша Україна - Народна самооборона") заявляє, що має намір укотре зібрати підписи народних депутатів про передачу Ю.Луценка на поруки.

"Я думаю, що наступного тижня ми почнемо збирати ці підписи", - зазначив він у п'ятницю.

Ю.Гримчак також нагадав, що депутати звернулися до слідчого та генерального прокурора з клопотанням передати на поруки Ю.Луценка.

Як повідомлялося, Апеляційний суд Києва в четвер продовжив термін арешту Ю.Луценка до 26 травня, після чого він заявив про намір з 22 квітня розпочати голодування.

Ю.Луценко перебуває в СІЗО з 26 грудня 2010 року. Йому пред'явлено остаточно обвинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (заволодіння державним майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем за попередньою змовою групи осіб), ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки), ч. 3 ст. 364 КК України (зловживання владою і службовим становищем, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам громадян, учинене працівником правоохоронного органу).

28 січня 2011 р. досудове слідство у кримінальній справі стосовно екс-глави МВС Ю.Луценка і ще трьох колишніх співробітників відомства встановило, що вони завдали державі збитків у розмірі понад 970 тис. грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Умєров зустрівся у США з представниками найбільших американських оборонних компаній

Оборонні відомства держав НАТО домовляються про спрощення збивання російських літаків – ЗМІ

Перша черга проєктів Американсько-українського інвестфонду вже формується - Свириденко

Велика Британія скликала "Рамштайн", щоб посилити реагування на агресію Путіна в Україні та вторгнення в Європу

ДТЕК обіцяє повернути світло всьому Києву в найближчі години

Бессент: ми прагнемо співпрацювати з партнерами по G7, щоб посилити тиск на Росію

ЄБРР готує додаткові EUR500 млн для термінових закупівель газу "Нафтогазом" – Kyiv Post

Трамп заявив, що предметом обговорення під час зустрічі з Зеленським в п'ятницю буде надання ракет Tomahawk

Свириденко й Домбровскіс обговорили фінансову підтримку України й імплементацію нового механізму репараційних позик

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА