15:54 26.06.2020

Зеленський ознайомився з реконструкцією аеропорту "Херсон", який претендуватиме на отримання першої категорії посадки літаків за стандартами ІКАО

2 хв читати
Зеленський ознайомився з реконструкцією аеропорту "Херсон", який претендуватиме на отримання першої категорії посадки літаків за стандартами ІКАО

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Херсонської області ознайомився з ходом реконструкції Міжнародного аеропорту "Херсон".

"Главі держави доповіли, що 2019 року розпочався інвестиційний проект для забезпечення посадки повітряних суден у вечірній і нічний час, а також у складних метеорологічних умовах. На це передбачено понад 46 млн грн із Державного фонду регіонального розвитку та понад 5 млн грн - з обласного бюджету. Реалізацію проекту вже профінансовано більш ніж на 11 млн грн. Відкриття оновленої світлосигнальної системи аеропорту планується до вересня цього року", - повідомляє в п'ятницю прес-служба глави держави.

Крім того, наразі триває реалізація обласної програми розвитку аеропорту на 2018-2020 роки. Здійснено поточний ремонт злітно-посадкової смуги, забезпечено підготовку та навчання працівників для відкриття авіарейсу Херсон-Краків, для покращення якості обслуговування пасажирів придбали додатковий інвентар. Державне підприємство обслуговування повітряного руху України також ухвалило рішення про оновлення у 2020 році систем посадки на аеродромі.

"Усе це дасть змогу аеропорту отримати першу категорію посадки повітряних суден за міжнародними стандартами ІКАО", - йдеться в повідомленні.

Голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що аеропорт є стратегічним. "На півдні це - один з дуже важливих хабів, і я хотів би, щоб це стало хабом для перельотів з Миколаївської, Херсонської областей. Навіть із Запоріжжя до нас приїжджають, тому що Ryanair запустив дуже популярні рейси", - сказав він.

Водночас залишається питання про реконструкцію злітно-посадкової смуги, оновлення парку авіаційного транспорту.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, загальна вартість повного відновлення злітно-посадкової смуги - 1,2-1,5 млрд грн, на цей рік було закладено 910 млн грн. Проте з підтримкою президента сума фінансування може бути збільшена вже цього року.

Зеленський закликав не гаяти часу й підготувати пріоритетний план реконструкції аеропортів.

"Щоб нам говорити з прем'єром про скорочення термінів і збільшення коштів, треба чіткий план щодо всіх аеропортів. Подивитися технічні документи та побачити, які аеропорти ми можемо дуже швидко запустити. Нам потрібна черга пріоритетів", - пояснив він.

Зеленський зазначив, що аеропорт "Херсон" - це дуже важливий пріоритет через кримчан, які ним користуються.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА