12:36 29.06.2020

Організація Росією голосування про внесення змін до Конституції РФ на окупованій території України матиме для неї політичні та правові наслідки – заступник голови МЗС

2 хв читати
Організація Росією голосування про внесення змін до Конституції РФ на окупованій території України матиме для неї політичні та правові наслідки – заступник голови МЗС

Організація Росією голосування про внесення змін до Конституції РФ на окупованій території українського Криму, а також організація участі в голосуванні осіб, які є власниками незаконно виданих паспортів РФ, матиме для неї політичні та правові наслідки, заявив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

"Організація голосування на окупованій території українського Криму, а також організація участі в голосуванні осіб, які є власниками незаконно виданих паспортів РФ, матиме для РФ політичні та правові наслідки. Міжнародне співтовариство має доволі широкий інструментарій для відповідного реагування: від політичних заяв про засудження дій РФ до невизнання результатів стосовно окупованих територій і розширення санкційного та політичного тиску. Продовження терміну перебування Путіна при владі – це продовження агресивної політики Росії, і наше суспільство, і світ повинні це розуміти. Чи зрозуміло це для кожного пересічного громадянина Росії – залишається питанням", – сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Боднар наголосив, що Україна звернулася до міжнародних партнерів із проханням засудити організацію "голосування" на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і міста Севастополь і в Донецькій та Луганській областях, зокрема шляхом посилення санкційного тиску на Російську Федерацію.

"По-перше, ми очікуємо політичної солідарності щодо того, що голосування, особливо на окупованих територіях, вважаються нелегітимними. По-друге, щодо осіб, які організували таке голосування, будуть застосовані персональні санкції – недопущення на території держав, з боку яких застосовуються такі санкції. Упевнений, що світова спільнота справедливо побачить, наскільки російська влада намагається примушувати населення на окупованих територіях здійснювати політичні кроки на догоду Кремлівському керівництву", – пояснив він.

Заступник голови МЗС також висловив сподівання на те, що громадяни України, які вимушено перебувають на тимчасово окупованих територіях України, відмовляться брати участь у цьому з точки зору міжнародного права нелегітимному голосуванні.

"Замість того, щоб слідувати принципу законності проведення голосувань і не проводити їх на окупованих територіях України, що ставить під сумнів весь процес голосування, росіяни наполегливо намагаються провести його в Криму і заохочують громадян України, яким вони насильно видали свої паспорти, йти на дільниці для голосування. Тут є подвійний сенс: перше – продемонструвати нібито "своє право" на окуповані території, що є прямим порушенням суверенітету України, друге – це штучно збільшити кількість голосуючих за продовження терміну перебування Путіна при владі", – зазначив Боднар.

На його думку, тому в цьому випадку єдиною відповіддю є продовження санкцій міжнародним співтовариством, Україною, окремими країнами, щоб продемонструвати країні-агресору, що її дії не залишаються безкарними.

Повний текст інтерв'ю з Боднаром буде опублікований на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА