19:48 02.07.2020

Президент і уряд наполегливо вмовляли правління НБУ і питання відставки Смолія було справою часу

2 хв читати
Президент і уряд наполегливо вмовляли правління НБУ і питання відставки Смолія було справою часу

Президент Володимир Зеленський і уряд тривалий час наполегливо умовляли і переконували правління Нацбанку змінити свою позицію, однак безуспішно, тому питання відставки глави НБУ Якова Смолія було лише питанням часу, заявив екс-міністр фінансів, позаштатний радник глави Офісу президента Ігор Уманський.

"Багатомісячні вмовляння і переконання правлінням не сприймалися. До того ж умовляння не тільки з боку президента, уряду (...), а також з боку МВФ. Тому рішення про звільнення Смолія було єдино правильним", - написав він у Facebook у четвер.

Він також додав, що для розгляду у Верховній Раді було підготовлено постанову про "недовіру" Смолію, а стримувала від звільнення лише можлива негативна реакція МВФ.

"Після сьогоднішньої заяви МВФ з приводу цієї відставки маємо чергове підтвердження, що президента весь час вводили в оману. Для МВФ визначальним є принцип роботи регулятора, а не персоналії, які його очолюють", - написав Уманський.

Екс-міністр фінансів також висловив думку, що форма заяви і час її виходу, обрані Смолієм, спрямовані на можливий захист від майбутніх кримінальних переслідувань і розгойдування ситуації, зокрема, привели до зриву розміщення єврооблігацій України.

"Смолій міг піти будь-яким способом. І тільки від нього залежало - піти гідно, або як негідник. Оцінку цьому повинно дати ринкове середовище і, безумовно, правоохоронна система", - вважає радник глави ОП.

Як повідомлялося, увечері 1 липня стало відомо, що глава НБУ Смолій подав президенту заяву про відставку і пояснив її систематичним політичним тиском, здійснюваним на НБУ протягом тривалого часу. "Своєю відставкою я хочу застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні", - заявив Смолій.

Зеленський у четвер прийняв його відставку і передав на розгляд Верховної Ради проект постанови про звільнення Смолія з посади голови НБУ, а парламентський комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав цю постанову.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА