07:27 03.07.2020

У ДПС викрито і блоковано незаконну схему формування податкових кредитів, щомісячний збиток державі становив 2 млрд грн

2 хв читати
У ДПС викрито і блоковано незаконну схему формування податкових кредитів, щомісячний збиток державі становив 2 млрд грн

Співробітники Служби безпеки України викрили та блокували схему, за якою суб'єкти господарювання через протиправний механізм формування сум податкових кредитів з ПДВ вкрали у держави 2,8 млрд грн, повідомили в спецслужбі.

Як повідомляє прес-служба СБУ на своєму сайті, за період свого існування в 2019-2020 роках ця схема завдала збитків державі на суму понад 2 млрд грн щомісяця. Досудове розслідування встановило, що в схемі були задіяні посадові особи Державної фіскальної служби (після реорганізації - ДПС), її регіональні підрозділи і транзитно-конвертаційні групи. Загалом – понад 400 суб'єктів господарської діяльності.

Незаконне формування сум податкових кредитів з ПДВ відбувалося, зокрема, через несанкціоноване втручання в роботу інформаційно-телекомунікаційних систем. "Це втручання спотворило процеси обробки інформації. В результаті - держбюджету завдані збитки в особливо великих розмірах", - йдеться в повідомленні.

В результаті понад 120 обшуків вилучено документи, комп'ютерну техніку, флешки і печатки понад 60 підприємств, задіяних у схемі, а також 1,5 млн грн готівкою. На банківські рахунки цих підприємств накладено арешти на суму понад 100 млн грн. Крім того, заблоковано кошти на рахунках платників у системі електронного адміністрування ПДВ на загальну суму 587 млн грн.

В інформації зазначається, що вдалося запобігти нанесенню збитків державі на суму 200 млн грн. "Також тільки в травні і червні до державного бюджету додатково надійшло 6,4 млрд грн податкових платежів", - уточнили в спецслужбі.

У кримінальному провадженні оголошено підозру особі, яка здійснила незаконне втручання в роботу інформаційно-технічних систем ДПС, відповідно до ч.2 ст.361 КК України. Засновнику трьох підприємств, задіяних у схемі, в ч.2 ст.205-1 КК України. Сума збитків, завданих державі з використанням даних підприємств, становить 100 млн грн.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА