Інтерфакс-Україна
15:53 03.07.2020

Київ вважає причинами виходу США з Договору з відкритого неба дії РФ щодо зламу загальноєвропейських режимів для контролю над озброєннями

2 хв читати
Київ вважає причинами виходу США з Договору з відкритого неба дії РФ щодо зламу загальноєвропейських режимів для контролю над озброєннями

Справжніми причинами виходу США з Договору з відкритого неба були спровоковані Росією свідомі багаторічні дії, спрямовані на злам загальноєвропейських режимів у сфері контролю над озброєннями та військової стриманості, а також на приховування військових приготувань, процесів масштабного розгортання нових систем ударних озброєнь поблизу українсько-російського державного кордону й на тимчасово окупованих територіях, заявило Міністерство закордонних справ України.

"Українська сторона вважає, що справжніми причинами виходу США з цього Договору були спровоковані Росією свідомі багаторічні дії, спрямовані на злам загальноєвропейських режимів у сфері контролю над озброєннями та військової стриманості, а також на приховування військових приготувань, процесів масштабного розгортання нових систем ударних озброєнь поблизу українсько-російського державного кордону, на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим і м. Севастополь, Луганської та Донецької областей", - ідеться в коментарі МЗС України щодо позачергової конференції держав-учасниць Договору з відкритого неба у п'ятниця.

Водночас у міністерстві наголосили, що Україна спільно з державами-партнерами з числа членів НАТО та ЄС продовжить участь у Договорі з відкритого неба та його імплементацію. "Як і раніше, Україна наполягає на добросовісному виконанні передбачених цим Договором зобов’язань усіма без винятку державами-учасницями", - наголосили у відомстві.

Зазначається, що збереження Договору з відкритого неба та продовження участі в ньому відповідає інтересам військової безпеки України, а також пріоритетам євроатлантичної інтеграції.

"Повітряний моніторинг за військовою діяльністю, а також обмін інформацією з державами-партнерами є важливим джерелом інформації, необхідної для оцінки воєнної та воєнно-політичної обстановки в умовах протидії збройній агресії Росії", - пояснило МЗС.

Також проведення спільних спостережних місій за участю українських та іноземних інспекторів, як і використання українського літака Ан-32 в інтересах спостережних місій членів НАТО, є одним із важливих напрямів практичної взаємодії та елементом досягнення оперативної сумісності між збройними силами держав-членів альянсу та України, пояснюється в коментарі.

Україна закликала всі держави-учасниці забезпечити дотримання і подальшу імплементацію Договору, а також до активної протидії спробам Москви маніпулювати його положеннями з метою легалізації наслідків збройної агресії Росії проти України, тимчасової окупації та незаконної анексії частини суверенної території України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц оголосив свій візит до Києва, а також лідерів Франції, Польщі та Британії

Глава СБУ звільнив з посади працівника СБУ Лойфа після журналістського розслідування - ЗМІ

Єрмак: створення Спецтрибуналу за злочин агресії проти України це більше, ніж політична заява

ЄС спрямував €1 мільярд з надприбутків від російських активів на оборонну промисловість України - Умєров

Український павільон DAKH: Vernacular Hardcore відкрився на Biennale Architettura 2025 у Венеції

Умєров обговорив на зустрічі із делегацією Міноборони ФРН посилення системи ППО та перспективи співробітництва у сфері ОПК

На фронті від початку доби відбулось 162 зіткнення - Генштаб

Насіров вийшов з-під варти під внесену за нього заставу в 40 млн грн - ЗМІ

За дві доби "перемир'я" РФ не припинила обстрілювати Сумщину, загинули троє цивільних та семеро поранені - ОВА

Франція запускає пілотний проєкт з викладання української мови як другої іноземної у коледжах та ліцеях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА