08:31 06.07.2020

Пандемія коронавірусу призведе до глибоких змін у світовій економіці

1 хв читати
Пандемія коронавірусу призведе до глибоких змін у світовій економіці

Економічна криза, спричинена пандемією коронавірусної інфекції, призведе до глибоких змін у світовій економіці, вважає голова Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард.

На її думку, прискориться перехід до диджиталізації та автоматизації, ланцюги постачань стануть коротшими, а промисловість - більш екологічною.

Європейському центробанку доведеться зберігати виключно м'яку грошово-кредитну політику певний час і потрібно буде розробити фінансові інструменти, які дадуть змогу фінансувати трансформацію економіки, заявила Лагард у суботу під час виступу на економічному форумі Rencontres Economiques d'Aix-en-Provence, що відбувався цього року онлайн.

"Перехід до нових економічних моделей буде руйнівним, причому найбільше в перші два роки, - цитує Лагард агентство Bloomberg. - Очевидно, що буде завдано удару по зайнятості та виробництву, а надалі ми зможемо сподіватися на поліпшення продуктивності".

"Усе це обов'язково вплине на споживчі ціни, - заявила вона. - Можливо, спочатку це буде дефляційний тиск, а потім уже інфляційна динаміка".

Згідно з деякими оцінками, ланцюги постачань у світовій економіці стануть коротші приблизно на 35%, а рівень роботизації збільшиться на 70-75%, сказала вона.

Лагард відзначила також швидке зростання онлайн-торгівлі в період локдаунів, коли багато людей були змушені залишатися вдома. Цей тренд, на її думку, посилюватиметься на шкоду традиційній торгівлі.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА