Інтерфакс-Україна
18:54 07.07.2020

Офіс генпрокурора розпочав розслідування участі французьких найманців у НЗФ на Донбасі

1 хв читати

Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження за фактом участі іноземних найманців у незаконних збройних формуваннях (НЗФ) на Донбасі.

"Прокурори встановили, що з 2014 року по теперішній час 20 громадян Французької Республіки брали участь у збройному конфлікті проти України у складі іррегулярних не передбачених законом збройних формувань РФ на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, що призвело до загибелі людей та інших тяжких наслідків", - зазначається в повідомленні Офісу генпрокурора.

Відповідно до ст. 47 Додаткового протоколу І 1977 року до Женевських конвенцій про захист жертв війни, вони є найманцями, а їхні дії - порушенням Міжнародної конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців, затвердженої Генеральною асамблеєю ООН 4 грудня 1989 року.

Провадження розпочато за ч. 4 ст. 447, ч. 3 ст. 110, ч. 5 ст. 260 (найманство, посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, створення не передбачених законами України воєнізованих формувань або участь у їхній діяльності) Кримінального кодексу України.

Максимальна санкція за цими статтями передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі з конфіскацією майна або без неї.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Сумщині від атак РФ у жовтні загинули п’ятеро цивільних, поранено 44, серед них п’ятеро дітей

Окупанти вдарили по Ковпаківському району Сумщини, виникла пожежа та пошкоджено будинки

Зеленський: Трамп знову зможе претендувати на Премію миру, якщо зупинить Путіна

Трамп: США прагнуть допомогти Китаю, а не нашкодити

Ворог втратив 105 осіб на покровському напрямку - Генштаб

Трамп готовий надіслати Україні Tomahawk, якщо Росія не припинить війну

Мер Одеси побоюється позбавлення його громадянства України та закликав уповноважені органи ретельно перевірити документи

Окупанти двічі вдарили по Шевченківському району Харкова

Зеленський назвав цілі в РФ для ударів далекобійними ракетами Tomahawk

Зеленський про успіх Трампа на Близькому Сході: Сподіваюсь, він використовуватиме ті ж інструменти для тиску на Путіна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА