20:44 07.07.2020

З'явилися нові дані про передання коронавірусу через повітря

2 хв читати

У ВООЗ у вівторок підтвердили, що є нові дані про поширення коронавірусу COVID-19 через повітря.

"Ми визнаємо, що в цій сфері з'являються нові докази, тому ми думаємо, що маємо бути відкритими для цих даних і зрозуміти їх значення", - заявила фахівець ВООЗ із боротьби з інфекцією професор Бенедетта Аллегранзі.

Глава підрозділу екстрених захворювань ВООЗ Марія Ван Керкхов, у свою чергу, повідомила, що у ВООЗ обговорювали можливість передання коронавірусу повітрям. За її словами, в найближчі тижні ВООЗ опублікує інформацію, яку вони мають.

Напередодні агентство Associated Press (AP) повідомило, що понад 200 учених із різних сфер підтримали заклик до ВООЗ та інших організацій визнати, що коронавірус може передаватися через повітря. На їхню думку, така інформація може внести зміни в заходи боротьби з вірусом, що вживаються нині.

За даними AP, у листі, опублікованому цього тижня в журналі Clinical Infectious Diseases, двоє учених з Австралії та США навели ці дослідження, згідно з якими, "поза всяким сумнівом, віруси, що виділяються під час видиху, розмови й кашлю у вигляді мікрокрапель, достатньо малі для того, щоб залишатися в повітрі". Це означає, що люди в деяких закритих приміщеннях можуть бути схильні до більшого ризику зараження, ніж передбачалося раніше.

Вони висловили занепокоєння тим, що "невизнання ризику повітряної передачі COVID-19 і відсутність чітких рекомендацій щодо боротьби з повітряно-краплинним вірусом матиме значні наслідки".

Професор європейської громадської охорони здоров'я в Лондонської школі гігієни та тропічної медицини Мартін Маккі також заявив, що аргументи учених видаються "цілком розумними".

"Проблема частково полягає в тому, що у ВООЗ (говорячи про коронавірус - ІФ) дотримуються концепції грипу, проте ми знаємо, що існує безліч відмінностей між вірусами грипу та коронавірусами", - цитує AP слова Маккі.

Агентство зазначає, що у ВООЗ тривалий час дотримувалися твердження, що COVID-19 може поширюватися за допомогою більших крапель, які потрапляють на землю під час чхання або кашлю. Отже, у ВООЗ відкидали можливість передання вірусу повітряно-крапельним шляхом, за винятком деяких медичних процедур. Крім того, в організації продовжують вважати рідкісними випадки передання вірусу від безсимптомних пацієнтів.

У ВООЗ, у свою чергу, заявили в понеділок, що ознайомилися зі статтею і перевіряють дані з технічними експертами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА