18:53 09.07.2020

Місцеві вибори в ОРДЛО будуть позачерговими і за спеціальним законом, вони залежать від вирішення питань безпеки - Резніков

3 хв читати
Місцеві вибори в ОРДЛО будуть позачерговими і за спеціальним законом, вони залежать від вирішення питань безпеки - Резніков

Місцеві вибори в тимчасово окупованих окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) будуть позачерговими і відбуватимуться за спеціальним законом, вони залежать не від призначення Верховною Радою чергових місцевих виборів, а від вирішення безпекових питань, виведення військ, повернення Україні контролю над кордоном і забезпечення критеріїв проведення виборів, зазначає віце-прем'єр-міністр України - перший заступник голови української делегації в ТКГ Олексій Резніков.
"Якщо уважно прочитати текст Комплексу заходів з виконання Мінських угод, то там сказано, що як політичне врегулювання відбудуться вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, і вони регулюватимуться окремим ухваленим законом. Йде прив'язка закону про вибори до закону про особливості місцевого самоврядування (в ОРДЛО - ІФ). Якщо ми повернемося до закону, який ще іноді називають законом про "особливий статус", ухваленого минулою каденцією Верховної Ради і продовженого до 31 грудня нинішнім скликанням, то в ньому, зокрема, є посилання на необхідність ухвалення закону про особливості виборів там (в ОРДЛО - ІФ)", - пояснив він агентству "Інтерфакс-Україна" в четвер.
Резніков зазначив, що, звісно, Верховна Рада на сьогодні має говорити лише про місцеві вибори на підконтрольній території України, а вибори в Криму та на окупованому Донбасі після їх деокупації відбуватимуться за окремим законом, тому це абсолютно непов'язані речі.
"У разі проведення чергових виборів на виборчу кампанію відводиться 90 днів. А на позачергових виборах, а саме про них йтиметься, оскільки чергові місцеві вибори були в 2015 році, але вони не відбулися на території ОРДЛО, кампанія триває 60 днів. Тобто коли буде ухвалений Верховною Радою закон про позачергові вибори в ОРДЛО, це буде спеціальний закон", - зазначив він.
Резніков наголосив, що українська влада хотіла б, щоб місцеві вибори наприкінці жовтня відбулися на всій території країни, але це відбудеться лише після того, як буде вирішено безпекові питання, про які йдеться в Мінських угодах.
"У цьому випадку це: виведення іноземних військ, роззброєння, демобілізація всіх незаконних військових і не військових збройних формувань, встановлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном, можливість проведення моніторингової місії з боку БДІПЛ ОБСЄ, дотримання Копенгагенського стандарту проведення виборів і законів України", - нагадав він.
9 липня комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та містобудування на своєму засіданні постановив рекомендувати парламенту ухвалити постанову №3809 "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році (25 жовтня 2020 року)".
Згідно з текстом постанови, вибори в окупованому Криму і ОРДЛО призначатися і проводитися не будуть і стануть можливими лише після виведення усіх незаконних збройних формувань, керованих, контрольованих і фінансованих Російською Федерацією, російських окупаційних військ, їхньої військової техніки з території України, відновлення повного контролю України над державним кордоном країни, роззброєння усіх незаконних збройних формувань і найманців і відновлення конституційного ладу та правопорядку на тимчасово окупованій території України.
У зв'язку з неможливістю забезпечення представництва загальних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст Донецької та Луганської областей вибори депутатів Донецької та Луганської обласних рад також не призначаються і не проводяться.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури України готує зміни до законодавства щодо вдосконалення механізмів евакуації музеїв - Ткаченко

Німеччина змінює правила перебування для українців з 1 вересня – рішення уряду

СБУ затримала кілерів спецслужб Росії, які планували вбивство міністра оборони та керівника ГУР Міноборони України

КОСТІН: ПРАВООХОРОНЦІ ЗАТРИМАЛИ АГЕНТА РФ - ОРГАНІЗАТОРА ЗАМОВНИХ УБИВСТВ МІНІСТРА ОБОРОНИ ТА КЕРІВНИКА ГУР МО

Мінування Запорізької АЕС та обстріл цього об'єкта мають усі ознаки ядерного тероризму з боку Росії - Шмигаль

РФ відкрито перейшла до ядерного шантажу на ЗАЕС - Подоляк

Зеленский предлагает передать местное руководство ряда населенных пунктов Донецкой области в городские военные администрации

Зеленський пропонує передати місцеве керівництво низкою населених пунктів Донеччини до міських військових адміністрацій

В Україні зараз визначається конфігурація Європи на наступні 50-100 років – Подоляк

Фонд "Східна Європа" запускає програму "Безпечна школа" з обладнання укриттів у 20 закладах освіти у трьох областях та Києві - президент Фонду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА