13:40 10.07.2020

Голова СММ ОБСЄ в Україні закликав відвести озброєння з житлових районів на Донбасі

2 хв читати
Голова СММ ОБСЄ в Україні закликав відвести озброєння з житлових районів на Донбасі

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ констатувала п'ятиразове збільшення кількості військової техніки, розміщеної поблизу лінії зіткнення на Донбасі, включно із житловими районами та поблизу них, заявив голова СММ ОБСЄ в Україні Яшар Халіт Чевік.

Водночас він закликав сторони відвести озброєння та ліквідувати позиції, розміщені в житлових районах і поблизу них обабіч лінії зіткнення.

"Місія констатувала п'ятиразове збільшення кількості військової техніки, розміщеної поблизу лінії зіткнення, включно з житловими районами і біля них. Періоди підвищеної напруженості супроводжувалися спалахами насильства, що призводило до зростання кількості жертв серед цивільного населення. Протягом звітного періоду СММ підтвердила інформацію про 26 жертв серед цивільного населення, з яких 21 - унаслідок обстрілів", - сказав Чевік на засіданні постійної ради ОБСЄ в четвер.

Голова місії зазначив, що за той самий період також підтверджено пошкодження внаслідок бойових дій 40 громадських і приватних об'єктів, зокрема життєво важливих об'єктів цивільної інфраструктури, шкіл, церков, будинків.

Чевік наголосив, що сторонам конфлікту на Донбасі час вжити заходів, щоб реалізувати свої політичні зобов'язання на практиці, зазначивши, що в період із 4 квітня до 20 червня було зафіксовано понад 1 300 порушень режиму припинення вогню із застосуванням озброєння, яке мало бути відведене згідно з Мінськими угодами.

Також він звернув увагу на те, що у зв'язку із закриттям контрольних пунктів в'їзду-виїзду на лінії розмежування люди не мають можливості забрати власні пенсії або позбавлені медичного лікування. "Становище цивільного населення додатково ускладнюється тим, що контрольні пункти в'їзду-виїзду зачинені з огляду на заходи, вжиті у зв'язку з пандемією COVID-19. Через це люди не мають можливості забрати власні пенсії або позбавлені медичного лікування", - пояснив голова місії.

Він також зазначив, що свободу пересування СММ у непідконтрольних уряду районах останніми місяцями обмежували ще більше, через що спостерігачі не мали можливості потрапити в ці райони. Чевік наголосив, що для роботи СММ важливо мати однакові процедури у всій країні.

Крім того, голова місії висловив занепокоєння у зв'язку з умисними діями проти персоналу та майна СММ. "Я засуджую серйозні інциденти, які, як і раніше, стаються зі співробітниками і технічними засобами місії. У червні були знищені три комплекси камер спостереження СММ, а наші безпілотні літальні апарати щодня зазнають обстрілів зі стрілецької зброї та впливу радіоперешкод", - додав він.

Чевік зробив акцент на тому, що гарантування безпеки співробітників місії було і залишається його першочерговим пріоритетом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Боррель підтвердив намір відвідати Україну - Порошенко

РНБО запровадила санкції проти російських бізнесменів Чемезова та Шелкова - Зеленський

Вихід "Укравтодору" на ринок єврооблігацій демонструє зміцнення позицій України на міжнародній арені

Бізнесмен Фукс має намір оскаржити в суді запроваджені стосовно нього санкції

Дорогу до аеропорту "Бориспіль" у зв'язку з ремонтними роботами буде частково перекрито

РНБО підтримала Стратегію розвитку ОПК України

Данілов заявив про необхідність переговорів щодо видачі паспортів РФ на тимчасово окупованих територіях

РНБО розробляє кроки для поліпшення кліматичної ситуації в Україні

РНБО додатково перевірить 3 осіб, які потрапили до т. зв. санкційного списку злодіїв у законі та кримінальних авторитетів

Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо удосконалення мережі ситуаційних центрів та цифрової трансформації сфери нацбезпеки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА