20:45 16.07.2020

КС визнав конституційність положення про дійсність іпотеки для нового власника майна навіть за його непоінформованості

2 хв читати
КС визнав конституційність положення про дійсність іпотеки для нового власника майна навіть за його непоінформованості

Конституційний Суд України ухвалив рішення про визнання конституційним положення ч. 1 ст. 23 закону України "Про іпотеку", яке визначає перехід іпотеки разом із правом власності до нового власника, навіть якщо його не було поінформовано про її наявність, повідомив відділ комунікацій КС і правового моніторингу.

Згідно з матеріалами справи, Андрій Дерменжи звернувся до суду з клопотанням, в якому оспорював положення ч. 1, 2 ст. 23 закону "Про іпотеку", які визначають наслідки переходу права власності на предмет іпотеки до третьої особи.

Автор клопотання зазначав, що внаслідок застосування судами України оспорюваних положень закону було порушено "його право володіти та розпоряджуватися своєю власністю, у тому числі і право на отримання попереднього і повного відшкодування при примусовому відчуженні".

Згідно з повідомленням, під час ухвалення рішення КС виходив, зокрема, з того, що іпотека є специфічним видом забезпечення виконання зобов'язання, яке обмежує такий елемент права власності, як право розпорядження нерухомим майном, яке є предметом іпотечного договору.

Обтяження майна іпотекою відбувається незалежно від зміни власника такого майна, тому стосовно кожного наступного його власника виникають ризики настання відповідальності перед іпотекодержателем за невиконання боржником основного зобов'язання, зокрема звернення стягнення на предмет іпотеки, йдеться в рішенні.

Суд зазначає, що набувач предмета іпотеки не позбавлений можливості отримувати інформацію про обтяження майна іпотекою самостійно або за допомогою третіх осіб, щоб убезпечити себе.

"Хоча обтяження майна іпотекою і впливає на можливість реалізації набувачем іпотечного майна свого конституційного права власності через обмежену правомочність розпоряджатися предметом іпотеки, втручання в таке право є мінімальним та спрямоване на врахування інтересів усіх суб'єктів вказаних правовідносин", - йдеться в повідомленні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заяви нардепів Галушка та Дубінського на фракції "Слуги народу" не обговорювали

Макрон має намір домагатися посередництва ОБСЄ у вирішенні білоруської кризи

На Сирецько-Печерській лінії київського метрополітену рух відновлено у звичайному режимі

Тищенко став членом парламентської законодавчої групи з Донбасу

На Сирецько-Печерській лінії київського метрополітену змінено графік руху поїздів через потрапляння людини під потяг

У фракції "Слуга народу" вже не працює сформована форма управління - Качура

CБУ блокувала масштабну контрабанду бурштину в одну з азіатських країн

Макрон зустрінеться в Литві з Тихановською

Підозрювані в підриві банкомату ПриватБанку в Харкові постануть перед судом

Зеленський ввів до складу Нацради з питань антикорупційної політики в.о. керівника САП Грищука та заступника керівника Офісу президента Татарова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА