14:20 18.07.2020

Голова Верховного Суду про реформаторські ідеї Саакашвілі: Є гасла без конкретики, діалогу немає

3 хв читати

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська не бачить конкретних пропозицій щодо реформування судової системи України в заявах голови виконкому Національної ради реформ Міхеіла Саакашвілі та загалом спроб комунікації Нацради із судовою владою.

В ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи ідеї Саакашвілі щодо тотальної реформи українських судів, Данішевська сказала: "Крім гасел про радикальні революційні зміни, ми, власне кажучи, нічого конкретного не чуємо. Говорять про створення ідеальної системи, яка буде ідеально працювати. І йде боротьба за те, хто ж призначатиме цих ідеальних суддів".

Відповідаючи на запитання про те, чи можна вважати раціональною ініціативу включення до Верховного Суду суддів-іноземців, голова Верховного суду зауважила: "Про ініціативу із суддями-іноземцями я б сказала так: результати роботи такого судді будуть залежати від того, під захистом якої держави він буде перебувати".

Вона також вказала на неконституційність такої норми. "Конституція вимагає, щоб суддя був громадянином України, щоб він володів державною мовою. Та, власне, я і не знаю прикладів у світі, щоб ця практика сприяла якомусь прориву".

Також Данішевська додала: "Щодо судової системи в Грузії. Ми завжди радіємо успіхам своїх колег в інших країнах. Однак, здається, що від вироку грузинських судів щодо пана Саакашвілі сам пан Саакашвілі не був у захваті".

Крім того, голова Верховного Суду відзначила відсутність хоч якогось діалогу Нацради з суддівським корпусом: "Ніякого діалогу з Нацрадою реформ немає, навіть жодних спроб комунікацій не було. Якщо будуть ідеї, пропозиції розгляду тих чи інших проблемних питань - відразу відгукнемося, тому що ми перші, хто зацікавлений у покращенні правосуддя", - сказала вона.

Що стосується комунікацій із президентом Володимиром Зеленським, то, за словами Данішевської, глава держави особисто з нею не зустрічався, проте є комунікація з Офісом президента після рішення Конституційного Суду щодо неконституційності низки положень закону "Про судоустрій і статус суддів".

"Чи цей діалог стане продуктивним - час покаже. Але перший наш маркер - запуск ВККС і призначення до місцевих судів і присяга 400 нових суддів", - сказала голова суду.

Загалом, на думку Данішевської, усі гілки влади в Україні мають працювати для досягнення реального результату.

"Що ж відбувається на практиці? Як тільки країна наближається до чергової виборчої кампанії, то всі претенденти починають підвищувати свій авторитет за рахунок приниження інших. Адже найвигідніше призначити винуватцем судову систему, бо вона на вибори не йде. Щоб не привертати уваги до інших проблем у державі, весь час зосереджується увага на недоліках судової системи, хоча вона страждає на ті самі хвороби, що й все суспільство, всі гілки влади", - підсумувала голова Верховного Суду.


Повний текст інтерв'ю буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна" у відкритому доступі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

В ЄС готові обговорювати тимчасову відмову від патентів на вакцини проти COVID-19

Найближчим часом система відеомоніторингу Custody Records запрацює ще в п'яти регіонах

У Великій Британії зафіксовано найвищий за останні роки рівень смертності від алкоголізму

У Львівській області почали працювати дві мобільні групи з протидії домашньому насильству

Кличко поспілкувався з Блінкеном і Нуланд

ДБР розслідує загибель прикордонника на озері Тудорове в Одеській області

ВРП підтримує позицію Венеціанської комісії щодо необхідності законодавчого визначення критеріїв доброчесності членів Ради

Генсек ООН вітає готовність США на час відмовитися від патентів на вакцини від COVID-19

Блінкен попередив Київ, що корупція - загроза для демократії

Офіс генпрокурора отримав підтвердження інформації про затримання в Іспанії підозрюваного у вбивстві міліціонерів під час акцій протесту у 2014 році

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА