Події

Судновласник Delfi сьогодні знову спробує підняти судно, в разі невдачі роботи здійснюватимуть сили АМПУ

Судновласник затонулого танкера Delfi в Одесі в п'ятницю здійснить ще одну спробу підняти судно, повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

"Завтра судновласник матиме останню спробу, щоб підняти судно. Якщо вона буде невдалою, вони передають нам право розпочати роботи силами АМПУ (Адміністрація морських портів України - ІФ), і це вже буде наша відповідальність. Щоб контролювати ситуацію, у неділю та понеділок буду в Одесі та повідомлятиму вам про перебіг подій", - написав він на своїй сторінці у Facebook у четвер увечері.

Міністр також розповів, що у четвер, на 9:00, на поверхні води біля затонулого танкера спостерігалася сіра плівка зі сріблястим нальотом і першими ознаками кольоровості. Працівники Одеського філіалу АМПУ відразу повідомили про виявлене забруднення до Державної екологічної інспекції в Одеській області, щоб зафіксувати його і здійснити процедуру відбору проб морської води.

За його словами, після цього фахівці провели процедуру відбору проб морської води в контрольній і фоновій точках бонового загородження. Його встановлював субпідрядник - ТОВ "СМК" навколо судна для його підняття. Частина бонового загородження втратила натяг і занурилася у воду, що і призвело до витоку залишків нафтопродуктів і забруднення поверхневих вод.

"В АМПУ швидко відреагували: доставили і встановили друге коло бонового загородження, щоб закрити вхід із боку моря і не допустити поширення забруднення акваторії порту, організували локалізацію залишків нафтопродуктів за межами бонового простору біля затонулого танкера", - зазначив Криклій.

Окрім того, за його словами, також планується встановити очищувач і додаткову лінію бонового загородження перед підняттям, щоб залишки нафтопродуктів не потрапили за межі бонів на пляж "Дельфін".

Як повідомлялося, субпідрядник уже здійснював спробу підняття судна, але через допущені помилки у прорахунках зірвало трос.

Раніше керівник Одеської обласної державної адміністрації Максим Куций звернувся до Кабінету Міністрів України з проханням визнати ситуацію навколо танкера Delfi надзвичайною і запропонував уряду надати повноваження АМПУ як відповідальній службі примусово прибрати танкер за спрощеною процедурою.

У листопаді 2019 року в Одеській затоці зазнав аварії танкер Delfi під прапором Молдови - судно зірвало з якоря У ніч на 22 листопада Delfi вдалося закріпитися якорем на відстані близько однієї милі від берега в районі пляжу "Дельфін". Проте, за даними АМПУ, о 5:00 повільний дрейф поновився. Увечері того самого дня рятувальникам вдалося евакуювати з судна трьох членів екіпажу.

Власник судна мав до 31 березня 2020 року вжити заходів для підйому та видалення затонулого танкера з акваторії Одеського морського порту.

1 квітня справу узяла під контроль генпрокурор. 22 червня прокуратура Одеської області розпочала кримінальне провадження за фактом невжиття заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення морської води нафтопродуктами в місці аварійного знаходження судна Delfi (ч. 1 ст. 237 КК України).

4 липня під час робочої поїздки до Одеської області президент Зеленський ознайомився зі станом ліквідації наслідків аварії танкера Delfi. Глава держави наголосив, що роботи з ліквідації аварії потрібно було починати ще в листопаді 2019 року. Проте судновласник показав свою безвідповідальність і фактично забув про танкер. Зеленський закликав виконувати роботи з ліквідації аварії якісно.

"20 липня - це орієнтир. Якби тут був судновласник, я б з ним поговорив відверто й жорстко. Тому що я впевнений, що це його відповідальність у всьому, починаючи з того, що він віз, куди й скільки часу триває це все. 20 липня не буде (результату - ІФ) - цим мають займатися правоохоронці. Власник хотів зекономити й шукав варіанти найменшого опору. Хтось має нести відповідальність", - сказав тоді президент.

13 липня міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що контролює хід робіт із підйому танкера Delfi в Одесі, які за умови ясної погоди та відсутності хвиль буде завершено до 20 липня.

21 липня АМПУ зажадала від судновласника танкера Delfi передати їй право евакуювати аварійний танкер.

Реклама
Реклама

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ