07:08 26.07.2020

Екс-претендент на президентський пост Цепкало заявив, що зараз йому небезпечно перебувати в Білорусі

2 хв читати
Екс-претендент на президентський пост Цепкало заявив, що зараз йому небезпечно перебувати в Білорусі

Екс-претендент на президентський пост Білорусі, колишній глава Парку високих технологій (ПВТ) Валерій Цепкало вважає, що на даний момент він буде в безпеці в будь-якій країні, окрім Білорусі.

"Мені зараз небезпечно перебувати в Білорусі. Це абсолютно точно. Я абсолютно точно знаю, що є команда мене заарештувати і склепати якусь справу. Дітей використовують як інструмент тиску, але зараз цього вони не зможуть вже зробити", - сказав Цепкало в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви".

Він додав, що не бачить для себе ніде небезпеки. "Ні в Росії, ні в якійсь іншій країні світу, крім як в Білорусі зараз".

Відповідаючи на запитання про своє ставлення до інтеграції з РФ, Цепкало зазначив, що у Білорусі є багато хорошого з Росією. "І відсутність кордонів, ... зона вільної торгівлі у нас працює чітко. Цього ми домоглися і це вже здорово. У нас прекрасна соціальна політика спільна ... Ось цей соціальний блок у нас прекрасно, я вважаю, відпрацьований", - вважає Цепкало.

Але, на його думку, потрібно розуміти, "що є інтереси Росії, є інтереси Білорусі, якщо ці інтереси збігаються, то це найкращий союз, який можна собі уявити". Однак, вважає Цепкало, "згуртовує і країни, і народи, і бізнеси, і людей, коли це на основі взаємної вигоди і поваги. Але головне, щоб була взаємна вигода". "Якщо ви розумієте, що зі мною вигідно співпрацювати, ви не просто мене годуєте. Коли мені вигідно з вами співпрацювати, тоді у нас виходить найсильніший союз", - наголосив він.

Як повідомлялося, в п'ятницю стало відомо, що Цепкало покинув територію Білорусі і зараз перебуває в Москві разом із дітьми. Його дружина Вероніка Цепкало залишилася в Білорусі.

Коментуючи свій виїзд з країни, Цепкало зазначив, що про можливий арешт його попередили друзі в правоохоронних органах - МВС і КДБ. Перше застереження він отримав два тижні тому, друге - на днях.

14 липня Центрвиборчком Білорусі не зареєстрував Цепкала кандидатом у президенти через брак необхідних для цього 100 тис. достовірних підписів за його висунення. Ініціативна група Цепкала зібрала понад 200 тис. підписів. За даними штабу, до виборчкомів було здано 160 тис. підписів. Тим часом, ЦВК визнав достовірними менше 80 тис. підписів.

16 липня Цепкало подав до Верховного суду скаргу на відмову в реєстрації кандидатом в президенти, при цьому він зазначав, що "не має жодних ілюзій щодо того, яке рішення суд винесе". Верховний суд скаргу відхилив.

Вибори президента Білорусі мають відбутися 9 серпня.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ХАМАС заявив про згоду на запропоновану Єгиптом і Катаром угоду про припинення вогню в Секторі Гази

Саміт миру покаже, хто дійсно виступає за рівноправність у світі

Зеленський заслухав доповідь Сирського за підсумками його поїздки на передову

Генштаб ЗС України: Російські війська за добу завдали двох ракетних і 69 авіаційних ударів, здійснили 52 обстріли з РСЗВ

Генштаб ЗС України: Українська авіація за добу завдала 11 ударів по локаціях військ РФ

Генштаб ЗС України: За добу відбулося 87 бойових зіткнень, на авдіївському напрямку відбито 22 атаки ворога

Сили оборони України не підривали міст через канал Сіверський Донець-Донбас

Армія РФ завдала авіаудару по Костянтинівці, поранено чотирьох людей

Зеленський вручив нагороди воїнам-піхотинцям

Унаслідок обстрілу дронами-камікадзе в Нікополі пошкоджена лінія електропередач, люди не постраждали - Дніпропетровська ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА